Mistrovský krystal křišťálu s drahokamovou vnitřní čistotou - Dow Krystal

Kvalitní vzorek pravého přírodního křišťálu pocházejícího z oblíbeného kamínkářského naleziště Žulová (Jeseníky).

Jde o menší, ale vysoce estetický podlouhlý krystal křišťálu, který má slušně zachovalé obvodové stěny včetně špice. Po obvodu je krystal sice hned na několika místech zajímavě otlačený a špička je v samotném vrcholu lehounce ťuklá, jako celek však křišťál působí moc hezkým dojmem.

Špice se navíc může pochlubit specifickým uspořádáním a tvarem jednotlivých plošek (fazet). Díky tomu můžeme tento kamínek částečně zařadit mezi unikátní tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně DOW krystal. Díky malinkaté lichoběžníkové plošce, která se nachází mezi špicí a obvodovými stěnami, lze však krystal z části označit i jako Spojovatel času (Další z mnoha Mistrovských krystalů).

Někdy je opravdu složité rozeznat o jaký Mistrovský krystal se vlastně jedná, tento má trošku od obojího (Dow krystal + Spojovatel času).

Kamínek je celý výborně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a díky částečně lesklému povrchu lze i skvěle nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho působivý vnitřní svět.

Ten ukrývá především vysokou až drahokamovou čistotu s pouze menším množstvím mlhovinek či peříček. Po důkladnějším prozkoumání zde však můžete objevit i pěknou drobnou barevnou duhu, která je zachycena i v detailu na předposlední fotografii.

Samotná barva křišťálu má kvalitní ledově bílý až průzračný odstín. Ten patří k tomu nejhezčímu, co můžou české křišťály nabídnout.

Celkově jde o hodnotný Mistrovský krystal pravého českého křišťálu, který má hodně co nabídnout. Podobné kamínky se v naší přírodě však objevují spíše vzácně, takže je jich velmi omezené množství.

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 48 x 12 x 11 mm

Váha: 9 g

 

Naleziště drahých kamenů Žulová

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

 

Ke každé objednávce dárek zdarma

Pokud si na našem e-shopu objednáte nějáký přírodní kamínek, samostatný vybroušený drahokam či stříbrný šperk s broušeným kamenem, dostanete od nás dárek v podobě jednoho minerálu z Vysočiny zdarma. Při rozbalování Vaší zásilky se tak můžete těšit na milé překvapení.

————————————————————————————

Další české přírodní křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3591
820 Kč
Mistrovský krystal křišťálu s drahokamovou vnitřní čistotou - Dow Krystal
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty