Mistrovský krystal křišťálu v kombinaci s křemenem - DOW krystal - Fantom

Kvalitní kousek přírodního křišťálu ve spojení s křemenem ze známé kamínkářské lokality Žulová (Jeseníky).

Jedná se o menší, ale velmi pohledný krystal křišťálu, který má krásně zachovalé všechny obvodové stěny i samotnou špičku. Ta je prakticky dokonalá a navíc se pyšní specifickým uspořádáním a tvarem jednotlivých plošek (fazet). Díky tomu můžeme tento kamínek zařadit mezi unikátní tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně DOW krystal.

Křišťál však ukrývá ještě jednu opravdovou vzácnost, která na první pohled není úplně patrná. Pokud kamínek prosvítíte sluníčkem nebo baterkou objevíte ve špici krystalu tzv. Fantom.

Jde vlastně o krystal (nebo jeho náznak - nejčastěji špici) uvnitř krystalu. Samotný Fantom vznikne tak, že se růst krystalu v určité fázi jeho vývoje zastaví a po určité době začne krystal opět růst, takže ten původní obalí uvnitř sebe. Tento vnitřní krystal se pak označuje právě jako Fantom.

V našem konkrétním případě je uvnitř krystalu jasně patrný náznak další špice, což je asi nejlépe vidět v detailu na poslední fotografii.

Při prosvícení je také dobře patrné, že horní třetina krystalu je tvořena čistě křišťálem s ledově bílou barvou. Níže je již tento křišťál značně zakalený mléčně bílým křemenem. Tato přítomnost křemene však rozhodně nijak nekazí celkový krásný dojem z kamene.

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 48 x 15 x 14mm

Váha: 15 g

 

Naleziště drahých kamenů Žulová

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

 

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další české přírodní křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3417
450 Kč
Mistrovský krystal křišťálu v kombinaci s křemenem - DOW krystal - Fantom
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty