Mistrovský krystal křišťálu ve spojení s křemenem - Laserová hůlka

Nevšední kousek pravého českého křišťálu v kombinaci s křemenem ze známé české lokality Žulová (Jeseníky).

Jedná se o úzký a dlouhý krystal křišťálu, který má slušně zachovalé obvodové stěny i samotnou špičku. V některých pasážích je sice tento krystal otlačený od okolní tzv. mateční horniny či ostatních (sousedních) krystalů z dutiny, jako celek však působí velmi hezkým dojmem.

Horní čtvrtina krystalu je tvořena čistě křišťálem, níže pak tento krystal prostupuje křemen. Spodní polovina krystalu je tvořena výhradně mléčným křemenem.

Krystaly s tímto podlouhlým tvarem se mezi sběrateli označují jako "tužkové". Z ezoterického hlediska pak lze tento křišťál zařadit mezi tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně Laserovou hůlku.

Vrchol krystalu je sluníčkem či baterkou krásně průsvitný, díky lesklému povrchu pak můžete i částečně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak zajímavý vnitřní svět.

Horní úsek krystalu se pyšní vysokou až drahokamovou čistotou o něco níže se pak ukrývá množství mlhovin, inkluzí či peříček. Je zde také dobře patrné, jak se křišťál s křemenem v zájemně mísí a prolíná.

Barva křišťálu má kvalitní ledově bílý až průzračný odstín, křemen má typickou mléčně bílou barvu.

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 63 x 11 x 8 mm

Váha: 10 g

 

Naleziště drahých kamenů Žulová

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

 

Ke každé objednávce dárek zdarma

Pokud si na našem e-shopu objednáte nějáký přírodní kamínek, samostatný vybroušený drahokam či stříbrný šperk s broušeným kamenem, dostanete od nás dárek v podobě jednoho minerálu z Vysočiny zdarma. Při rozbalování Vaší zásilky se tak můžete těšit na milé překvapení.

————————————————————————————

Další české přírodní křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3363
350 Kč
Mistrovský krystal křišťálu ve spojení s křemenem - Laserová hůlka
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty