Mistrovský krystal záhnědy s duhou na podložce - Tantrická dvojice

Unikátní kousek přírodní záhnědy ze známého šutráckého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o menší srostlici (drůzu) dvou krystalů záhněd, které jsou narostlé na drobné podložce tvořené křemenem a muskovitem.

Krystaly mají nádherně zachovalé obvodové stěny a i jejich špičky jsou prakticky dokonalé. Takto krásně zachovalé vzorky jako je tento se však v přírodě nachází opravdu vyjímečně a patří tedy rozhodně mezi ty vzácnější a cenější.

Díky tomu že je tento kámen tvořen právě dvěma vzájemně srostlými krystaly, jej lze zařadit mezi jedinečné tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Tantrickou dvojici. (Tento Mistrovský krystal vám může pomoci nejen s vyřešením osobního vztahu k sobě samým, ale především vztahů s druhými lidmi).

Špičky obou záhněd mají matný povrch a pokrývá je velmi nepatrná vrstvička přírodního limonitu. Obvodové stěny krystalů jsou však pěkně lesklé, takže pokud kamínek prosvítíte sluníčkem nebo lépe silnou baterkou, můžete v některých pasážích i poměrně snadno nahlédnout dovnitř a pozorovat tak hezký vnitřní svět.

Ten ukrývá celkem slušnou čistotu, najdete zde však i mnoho zajímavých úkazů jako jsou mlhoviny, inkluze nebo peříčka. Po důkladnějším prozkoumání můžete obejvit i menší barevnou duhu o velikosti cca 4 x 4 milimetry. Ta však bohužel nejde fotoaparátem dost dobře zachytit.

Samotná barva záhnědy má pak na běžném denním světle či ve stínu příjemný tmavě hnědý odstín. Pokud však kámen prosvítíte baterkou rozzáří je půvabným jemně hnědým tónem. To je dobře zachyceno na poslední fotografii.

Podložku těmto krystalům tvoří pro Vysočinu typický bílo-šedý křemen, který je však od přírody zdobený menšími lupínky muskovitů (světlé lesklé slídy).

Celkově tedy jde sice o menší, ale zato velice kvalitní, zachovalý a estetický vzorek, který se navíc řadí mezi Mistrovské krystaly.

Sběratelé minerálů jistě ocení především nádherně zachovalý stav vzorku. Lidé kteří se drahé kameny zajímají kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem, pak zase jistě zaujme, že jde o tzv. Tantrickou dvojici.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 40 x 29 x 20 mm

Váha: 23 g

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1851
800 Kč
Mistrovský krystal záhnědy s duhou na podložce - Tantrická dvojice
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty