Mohutný fragment českého křišťálu s unikátní ledově bílou barvou a vysokou vnitřní čistotou

Obdivuhodný kousek pravého českého křišťálu pocházejícího ze staršího nálezu a to ze slavného naleziště Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Malá vesnička jménem Suky byla v dřívějších dobách (cca před 20 -30 lety) mezi sběrateli velice oblíbenou lokalitou. Na přilehlích polích se totiž nacházeli nejenom záhnědy, moriony, černé turmalíny či citríny, ale především nádherné křišťály.

Dnes je však toto významné naleziště značně vyčerpané a to kvůli velkému množství nových sběratelů, či lidí zajímajících se o drahé kameny pro jejich energetické účinky a vlastnosti. Částečně však sláva této lokality upadla i v důsledku příliš mělké orby. Dříve totiž zemědělci orali i do hloubky 40 - 50 centimetrů, dnes je to většinou pouze 20 - 30 cm, což šanci na pěkný nález také značně snižuje.

Pokud tedy navštívíte okolní pole této oblasti (Suky) dnes, na takto kvalitní a velkolepý kousek křišťálu už nejspíš nenarazíte. Drobnější úlomky vzácných kamínků, především křišťálů, se zde však dají nalézt stále. Vyžaduje to ale dostanečnou trpělivost, vytrvalost a také nutnou dávku štěstí.

Teď když už víte něco málo o tomto slavném nalezišti, vám blíže popíšeme tuto konkrétní křišťálovou surovinu.

Jedná se o skutečně mohutný fragment křišťálu, který se pyšní uctihodnými rozměry a váhou přes jeden kilogram. Takto velké části křišťálů se nejen dnes, ale i v dřívějších dobách nacházely naprosto vzácně, takže podobné vzorky jako je tento jsou opravdu ceněné.

Konkrétně jde vlastně o zlomek krystalu, protože křišťál má hezky zachovalé dvě části krystalových stěn. Pokud máte dobrou představivost a fantazii, jistě si podle těchto dochovalých ploch dokážete asi představit, jak byl tento křišťál obrovský, když před miliony lety býval ještě celým krystalem. Pravděpodobně se mohlo jednat o krystal vážící okolo 10ti kiogramů, což je naprosto fascinující.

Povrch křišťálu nabízí pasáže matné, částečně lesklé i ty zcela lesklé, takže pokud kámen prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete v některých úsecích i mírně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak působivý vnitřní svět.

Křišťál ukrývá opravdu velice slušnou, místy až drahokamovou čistotu, můžete zde však obdivovat i množství nejrůznějších úkazů jako jsou mlhovinové závoje či různé inkluze a peříčka. Po důkladnějším prozkoumání pak můžete objevit i pěkné menší barevné duhy.

V jednom okraji je tento křišťál sice lehce prostoupený či porostlý mléčně bílým křemenem, jde však pouze o malou pasáž, takže to křišťálu rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse.

Skutečně úžasná je pak také samotná barva křišťálu, která se pyšní velice vzácným ledobě bílým až průzračným odstínem. Pokud je křišťál ve stínu, můžete místy pozorovat i velmi jemně kouřový nádech, ten však při nasvícení kamene sluníčkem či baterkou prakticky zmizí.

Celkově jde o impozantní vzorek českého křišťálu, který jistě ocení nejen nároční sběratelé minerálů, ale i lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem.

Tento neobyčekný křišťál pro vás ze své vlastní sbírky vyřadil náš dlouholetý kamarád, kterému rozhodně patří náš dík. Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o celkovém vzhledu, ale i jeho barvě (U vzorku je tedy celkem 19 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 1997

Rozměry: 150 x 112 x 43 mm

Váha: 1027 g

 

ZAJÍMÁ VÁS JAK JSOU LIDÉ SPOKOJENI S NÁKUPEM NA NAŠEM E-SHOPU ?

Přečtěte si pozitivní recenze zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili - Zobrazit recenze

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým.

 

Další nabídku pravých českých křišťálů naleznete v naší sekci - Prodej křišťálů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka křišťálů

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2568
7 500 Kč
Mohutný fragment českého křišťálu s unikátní ledově bílou barvou a vysokou vnitřní čistotou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty