Mohutný půlkrystal lesklého černého morionu - Mistrovský krystal Samoléčitel

Vyjímečný kousek temně černé záhnědy tzv. morionu pocházející z proslavené šutrácké oblasti Pikárec (Vysočina).

Malebná vesnička Pikárec je velmi známá nejen mezi zkušenými šutráky či sběrateli, ale i mezi začínajícími kamínkáři či lidmi zajímajícími se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem. Tato lokalita se totiž v dřívějších ale i poměrně nedávných dobách proslavila mnoha kvalitními nálezy vzácných nerostů především pak černých turmalínů skorylů a černých záhněd tzv. morionů. Jeden takový unikát z tohoto významného naleziště si nyní blíže popíšeme.

Jedná se o skutečně mohutný vzorek morionu, který se pyšní uctihodnými rozměry a hmotností lehce přesahující 2 kilogramy.

Tento "drobek" však na první pohled fascinuje nejen svojí velikostí, ale také tvarem. Jde totiž o krystal, respektive jeho část, přesněji řečeno půlkrystal.

Kámen má z přední tzv. pohledové strany zachovalé náznaky obvodových stěn a přibližně polovinu velké buclaté špice. Ze zadní a spodní nepohledové strany se sice krystalové stěny a plochy nenachází je však více než pravděpodobné, že krystal není poškozený ale již v zemi takto zvláštně vyrostl. Ne každý krystal totiž musí být dokonalý ze všech stran a úhlů. Často si krystaly během svého vývoje vzájemně brání v růstu nebo je značně omezuje okolní tzv. mateční hornina. Právě zde můžete ze zadní a spodní strany krystalu pozorovat, že morion místy decentně přechází do křemene nebo je jím v některých úsecích mírně porostlý. To je známka toho, že tento krystal byl zřejmě během svého růstu těsně obklopen většími bloky křemene a neměl tedy možnost a prostor aby se zcela vyvinul do dokonalého tvaru.

Často lidé v přírodě najdou pouze nějáký zlomek krystalu či jeho část a říkájí si "škoda že se tento krystal nezachoval celý". Většinou je tomu opravdu tak a krystal je poškozený, často se však jedná o případ popsaný výše, tedy že krystal není poškozený, ale nemohl se zcela vyvinout, protože byl z některých stran omezený v růstu sousedními krystaly z dutiny či okolní horninou.

Z nepohledových stran však můžete pozorovat nejen náznaky mléčného až šedého křemene, ale i oranžovo-hnědé pasáže. Jde o slabounkou vrstvičku/povlak přírodního limonitu neboli oxidu železa. Kámen díky tomu působí nevšedním jakoby lehce ožehnutým dojmem a má pěknou patinu.

Objevit zde však můžete i jednu opravdovou vzácnost a sice menší úsek o velikosti cca 5 x 3 centimetru, kde se morion začal tzv. dohojovat větším množstvím drobounkých plošek a špiček. Díky tomuto dohojení jej tedy můžete zařadit mezi unikátní Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Samoléčitele. Dohojení je mimochodem i nádherně zachyceno v detailu na dvou fotografiích.

Pokud se vrátíme zpět k přední pohledové straně, tak zde se můžete kochat několika většími krystalovými stěnami s úžasným vysokým leskem. Díky lesku pak skvěle vynikne i fantastická a skutečně temně černá barva, která je typická pro ty nejkvalitnější moriony z Vysočiny.

Pokud pak krystalové stěny prozkoumáte důkladněji, objevíte i spoustu pozoruhodných drobných prohlubní s různými geometrickými tvary, nejčastěji však v podobě obráceného trojúhelníku. Tyto tajemné obrazce a symboly působí dojmem, jakoby je snad do kamene vtiskla nijáká prastará civilizace, která nám touto cestou chce sdělit nějáké poselství. Tento morion je díky těmto značkám či možná nápisům tedy opředen podivuhodným tajemstvím.

Fakt, že morion patří mezi Mistrovské krystaly a navíc se pyšní i záhadnými značkami, přímo vybízí k propojejí se s kamenem na vyšší "energetické" úrovni.

Pokud tento půlkrystal prosvítí sluneční paprsky nebo si vezmete na pomoc silnější baterku, můžete v okrajových částech i mírně nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho pestrý vnitřní svět, tedy různé úkazy jako mlhovinové závoje, peříčka a další.

Tento velkolepý kousek ocení nejen vášnivý sběratelé minerálů, u kterých se může tento krystal stát dominantou jejich sbírky, alei i lidé jenž se o drahé kameny zajímají kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem. Vzorek je díky své velikosti také více než vhodný pro různé skupinové terapie či meditace.

Krystal pro vás vyřadil ze své vlastní sbírky náš dlouholetý kamarád, kterému rozhdně patří náš dík. Snažíme se totiž, aby na našem e-shopu byl co nejširší sortiment a vybral si tak u nás nejenom záčátečník, který hledá levnější vzorky, ale i zkušený šutrák či sběratel, který vyhledává pouze luxusní a unikátní kousky.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. U vzorku je tedy celkem 16 fotografií. Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

Víme, že naše popisky jsou mnohdy poněkud rozsáhlé, věříme však, že u takto hodnotného vzorku podrobný a originální popis jistě oceníte.

————————————————————————————

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: cca 185 x 120 x 70 mm

Váha: 2035 g

————————————————————————————

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další české přírodní moriony najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních morionů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 4185
25 000 Kč
Mohutný půlkrystal lesklého černého morionu - Mistrovský krystal Samoléčitel
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).