Mohutný špalek černého skorylu s vysokým leskem a výrazným rýhováním - sbírkový kousek

Obdivuhodný kousek přírodního černého turmalínu skorylu pocházející z významné mineralogické lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o skutečně obrovský špalek černého turmalínu, který se pyšní délkou až 9,5 centimetru a váhou přes 300 gramů.

Mnoho z vás si teď jistě říká, že v porovnání například se záhnědami, které dosahují podobných rozměrů celkem běžně, tento černý skoryl není zas tak velký. Černé turmalíny se však se záhnědami nedají velikostně srovnávat, protože se v přírodě nacházejí řádově v daleko menších velikostech. Takto rozměrný turmalín jako je tento, lze srovnávat se záhnědou kolem 20ti centimetrů a váhou cca 3-5 kg.

Podobně mohutné válce černých skorylů lze spatřit jen v opravdu kvalitních sbírkách starých sběratelů, kteří se drahým kamenům věnovali celý život. Běžný člověk může podobné kousky spatřit například v některých menších muzeích či univerzitních sbírkách.

U skorylů samozřejmě nejde jen o velikost, ale také o jejich kvalitu. Čas od času se najde nějáký ten nadšenec (kamínkář, šutrák), kterému se podaří například na zoraném poli nalézt podobně velký skoryl, kvalitou však tyto tzv. polní nálezy značně pokulhávají, jsou totiž otlučené od radlic traktorů, mají matný povrch a často se drobí či zcela rozpadají.

Tento konkrétní skoryl je však zcela jiný případ, protože vzorek pochází z tzv. podzemní dutiny a takové kameny mají v naprosté většině mnohonásobně vyšší kvalitu, než ty, nalezené na povrchu pole. Nejsou poničené (potlučené) od zemědělské techniky, ani na ně dlouhé roky nepůsobily nepříznivé vlivy počasí jako slunce, déšť či mráz.

Pojďme si tedy tento turmalín blíže popsat. Špalek je pevný (nedrobí se) a po obvodu se pyšní opravdu slušným až vysokým leskem.

Obdivovat zde však můžete i překrásné velmi výrazné rýhování, které je pro skoryly typické. Skoryl je sice v některých pasážích po obvodu odřený či ťuknutý, takto už byl však v naší přírodě nalezen.

Zadní tzv. nepohledová strana turmalínu je pak zčásti zajímavě porostlá šedým křemenem.

 

Váleček (krystal) turmalínu je sice tzv. neukončený, v této velikosti však skoryly bývají ukončeny naprosto vzácně. Tento špalík navíc i bez tohoto ukončení vypadá skutečně báječně a ohromí každého kdo se jen trošku zajímá o minerály a drahé kameny.

Tento XXL vzorek černého skorylu je vhodný pro náročnější sběratele, ocení jej však jistě i lidé zajímající se o drahé nerosty kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem. V neposlední řadě si lze takovýto kámen pořídit jako dlouhodobou investici v dnešní nejisté době.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: cca 70 x 65 x 45 mm

- v nejdelším místě (šikmo) měří vzorek až 95 mm

Váha: 302 g

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3981
5 200 Kč
Mohutný špalek černého skorylu s vysokým leskem a výrazným rýhováním - sbírkový kousek
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty