Nádherně zachovalá srostlice krystalů záhněd - Strážce záznamů

Vyjímečný kousek přírodní záhnědy ze slavného šutráckého naleziště Bory u Velkého Meziříčí (Vysočina).

Jedná se o menší, ale vysoce estetickou srostlici krystalů záhněd. Tato srostlice je tvořena třemi krystaly, z nichž všechny mají skutečně nádherně zachovalé jak obvodové stěny tak i samotné špičky. Kamínek má pouze místy velice nepatrné oděrky, na první pohled je však prakticky dokonalý.

Jedna špička krystalu se navíc může pochlubit opravdovou vzácností, protože na některých jejích ploškách (fazetách) se nachází pozoruhodné obrazce ve tvaru drobných trojúhelníčků. Ty jsou buď samostatné nebo se různě překrývají. Trojúhelníčky nejsou vystouplé, ale můžete je spatřit pokud kámen oproti světlu natočíte pod správným úhlem.

Díky těmto unikátním znakům se kámen řadí mezi tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně Strážce záznamů (Záznamový krystal). (V těchto speciálních krystalech je obsažena hluboká moudrost, tajemství vesmíru a vědomosti prastarých civilizací). 

Tyto geometrické obrazce jsou dobře zachyceny a znázorněny v detailu na posledních třech fotografiích. Na snímcích jsou však trojúhelníčky značně přiblížené, takže ve skutečnosti při pohledu běžným okem tak dobře patrné nejsou.

Vzorek má částečně až zcela lesklý povrch, takže pokud jej prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete poměrně snadno nahlédnout dovnitř jednotlivých krystalů a pozorovat tak jejich zajímavý vnitřní svět.

V samotné špičce mají záhnědy vysokou až drahokamovou čistotu, ve střední pasáži se můžete kochat množstvím úkazů jako jsou mlhoviny, inkluze či peříčka. V nejspodnější třetině pak krystaly postupně přechází až do bílo-šedého křemene, na kterém byly původně narostlé.

Záhnědy mají také velice příjemnou barvu, která se může pochlubit hnědými až kouřovými odstíny.

Tato srostlice záhněd sice nepatří mezi ty největší, je však nádherně zachovalá a působí velmi estetickým dojmem. Navíc se řadí mezi vzácné Mistrovké krystaly.

Celkově jde o kvalitní a hodnotný kámen z naší země, který potěší nejen sběratele minerálů, ale především ty z vás, kteří se o drahé nerosty zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 35 x 29 x 23 mm

Váha: 20 g

 

PODVODY S DRAHÝMI KAMENY

Pokud máte obavu o to, jestli dostanete přesně ten kamínek, který je nafocený na fotkách, tak nemusíte mít strach. Obrázky u námi nabízených kamenů nejsou fiktivní, ale zachycují opravdu daný kámen. Ve spodní části pod popiskem je navíc ke každnému minerálu jeho tzv. "Rodný list" tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a váhu v gramech.

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Další nabídku přírodních českých záhněd naleznete v naší sekci - PRODEJ ZÁHNĚD, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - NABÍDKA ZÁHNĚD.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2880
730 Kč
Nádherně zachovalá srostlice krystalů záhněd - Strážce záznamů
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty