Nádherný špalek vysoce lesklého černého turmalínu

Velmi kvalitní vzorek přírodního černého turmalínu skorylu ze známé české lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o velmi estetický špalík neukončeného černého turmalínu, který se pyšní nejen svojí slušnou velikostí, ale také krásným leskem.

Turmalín je také samozřejmě po celém svém obvodu od přírody zdobený typickým a v tomto případě poměrně výrazným rýhováním.

Pokud hledáte kus poctivého českého černého turmalínu ve vysoké kvalitě, tento kámen vás zaručeně nezklame a udělá vám radost.

Podobně hodnotné kousky jako je tento se na zoraných polích Vysočiny nachází již zcela vyjímečně.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 33 x 24 x 22 mm

Váha: 38 g

 

CHCETE SI NAJÍT SVŮJ VLASTNÍ ČERNÝ TURMALÍN ?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní černý turmalín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý skoryl také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky či malé válečky o velikosti do jednoho centimetru. Větší vzorky kolem tří až pěti centimetrů nebo ukončené černé turmalíny se nacházejí spíše vzácně.

Pokud na nálezy přeci jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý skoryl, po kterém toužíte. Téměř všechny námi zde nabízené turmalíny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat.

Každý kamínek je detailně nafocený ze všech stran a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu, přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli.

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2250
630 Kč
Nádherný špalek vysoce lesklého černého turmalínu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty