Nevšední krystal morionu s albitem, křemenem a muskovitem

Netradiční ukázka přírodní temné až černé záhnědy tzv. morionu pocházejícího z oblíbeného šutráckého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký krystal morionu, který je zde v hezké kombinaci s albitem, křemenem a muskovitem.

Krystal má z pohledové strany slušně zachovalé obvodové stěny. Samotná špice se pak pyšní poměrně zajímavým růstem, protože není tvořena jednou klasickou špicí a více drobnými špičkami. Z části je pak zarostlá sněhově bílým albitem a lupínky stříbrně lesklé slídy neboli muskovitem.

Ze zadní nepohledové strany morionu se stěny a plošky převážně nenachází, krystal zde však není poškozený nýbrž zarostlý již zmíněným albitem a také šedým křemenem. Právě minerály jako albit či křemen jsou typickými horninami na kterých krystaly morionů či záhněd vyrůstají. Tyto nerosty (křemen a albit) se též někdy označují jako tzv. mateční horniny.

Povrch krystalových stěn morionu je hezky lesklý, takže pokud kámen prosvítíte sluníčkem nebo lépe baterkou, můžete v některých pasážích i lehce nahlédnout dovnitř a pozorovat tak působivý vnitřní svět.

Ten ukrývá množství pozoruhodných úkazů jako jsou mlhovinové závoje či různé inkluze a peříčka. Po důkladnějším prozkoumání můžete těsně pod povrchem objevit i malou barevnou duhu.

Samotná barva morionu má ve stínu či na běžném denním světle typický černý odstín. Pří prosvícení se však kamínek může místy rozzářit i příjemnými hnědými či dokonce žlutými tóny. To je dobře zachyceno na posledních dvou fotografiích.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 55 x 34 x 29 mm

Váha: 66 g

 

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

————————————————————————————

Další české přírodní moriony najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních morionů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 9998
720 Kč
Nevšední krystal morionu s albitem, křemenem a muskovitem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty