Obláčkově modrý achát s křišťálovou výplní

Nádherná ukázka pravého českého achátu z oblíbeného šutráckého naleziště Doubravice nedaleko Jičína.

Jedná se o achátovou pecku, respektive její větší půlku, protože celá achátová pecka bez seříznutí a důkladného vyleštění působí pouze jako nevzhledná hrouda hlíny.

Opravdová přírodní krása achátů se tedy ukrývá uvnitř, proto je nutné tyto kamínky nejprve zpracovat, tedy seříznout (rozříznout) a následně vyleštit.

V našem konkrétním případě můžete obdivovat úžasnou obláčkově modrou barvu a decentní kresbu. Uprostřed je pak achát zajímavě vyplněný býlím křišťálem.

Tento achát je dokonce i částečně průsvitný a to v celé oblasti kde se nachází právě křišťál. Při prosvícení má achát jemně zelenou barvu, což je způsobeno nazelenalou vnější krustou.

Zadní nepohledová strana achátové pecky je ponechána v původním nálezovém stavu.

 

Místo nálezu: Doubravice u Jičína

Rok nálezu: 2010

Rozměry: 31 x 28 x 23 mm

Váha: 27 g

 

Umělé barvení či dobarvování achátů

Acháty se v přírodě nacházejí v nejrůznějších barevných kombinacích a každý z vás si teď jistě říká, proč by se tyto drahé kameny ještě dále přibarvovaly. Pojďme si to tedy blíže vysvětlit.

České acháty naštěstí patří mezi ty velmi tvrdé, nebo přesněji řečeno málo pórovité, takže nepříjmají barvivo. Acháty nalezené v České Republice mají tedy vždy přírodní zbarvení. Tuzemské acháty se navíc vyznačují vysokou barevnou stálostí, takže nemusíte mít strach, že barva kamene po několika letech vybledne.

Zahraniční acháty jsou však v naprosté většině jemně pórovité (měkčí), a umožňují tak umělé barvení či dobarvování. Tyto kameny tak můžou dosáhnout téměř všech barevných tónů. Uměle barvené acháty vypadají na první pohled velice lákavě a atraktivně, protože mají velmi syté a jasné odstíny, tento nepřirozený zásah (barvení) však může mít značně negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto kamenů. Takovéto minerály navíc už nelze považovat za zcela přírodní.

Někteří nepoctivý prodejci navíc často záměrně zatajují, že achát je uměle barvený a vydávají jej za čistě přírodní. Laik však nemá šanci poznat, jestli jde o přírodní či barvený achát, proto si na tyto nekalé praktiky prodejců dávejte při nákupu dobrý pozor.

Závěrem... Ať už se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem či jste začínající nebo pokročilý sběratel a jde vám především o estetickou stránku vzorků, rozhodně vám doporučujeme kupovat pouze české acháty, které si na nic nehrají a jejich zbarvení je vždy čistě přírodní.

————————————————————————————

Další české přírodní acháty najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých achátů » zobrazit nabídku «


Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3057
390 Kč
Obláčkově modrý achát s křišťálovou výplní
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty