Oboustranně ukončený černý turmalín s albitem a muskovitem - Opravdová estetika z Vysočiny

Sběratelský kousek černého turmalínu skorylu z proslavené české lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o opravdu luxusní vzorek černého turmalínu, který se může pochlubit oboustranným ukončením.

Z jedné strany je toto zakončení naprosto dokonalé a tvoří jej několik vysoce lesklých plošek s netradičním uspořádáním. Druhá strana turmalínu sice není úplně perfektní, protože část tohoto zakončení se zde nedochovala, skoryl se tu však pyšní jedinečným tzv. stupňovytým ukončením.

Turmalín však nabízí ještě jednu vzácnost a tou je bílý až nažloutlý albit, který je zde zajímavě narostlý. V tomto albitu jsou ještě navíc zarostlé drobné lupínky muskovitu neboli lesklé světlé slídy. Kontrast černého skorylu a bílého albitu s lesknoucím se muskovitem vypadá na první pohled skutečně fantasticky.

Po svém obvodu je pak turmalín vysoce lesklý a od přírody jej zde zdobí typické jemné rýhování. Některé obvodové stěny skorylu jsou též krásně pocukrované drobnými zrny albitu.

Celkově jde o velice zachovalý a estetický kousek černého turmalínu z vyhlášeného šutráckého naleziště. Vzorek jistě ocení nejen vášnivý sběratelé, ale i lidé, kteří se o drahé kameny zajímají kvůli jejich významným energetickým účinkům. Tento kousek totiž sdružuje vlastnosti hned tří různých minerálů a to černého turmalínu, muskovitu a albitu. Kombinace těchto tří nerostů v jednom kameni se však v přírodě vyskytuje naprosto ojediněle.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2007

Rozměry kamene: 40 x 23 x 19 mm

Váha: 21 g

 

CHCETE SI NAJÍT SVŮJ VLASTNÍ ČERNÝ TURMALÍN ?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní černý turmalín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý skoryl také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky či malé válečky o velikosti do jednoho centimetru. Větší vzorky kolem tří až pěti centimetrů nebo ukončené černé turmalíny se nacházejí spíše vzácně.

Pokud na nálezy přeci jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý skoryl, po kterém toužíte. Téměř všechny námi zde nabízené turmalíny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat.

Každý kamínek je detailně nafocený ze všech stran a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu, přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1746
1 200 Kč
Oboustranně ukončený černý turmalín s albitem a muskovitem - Opravdová estetika z Vysočiny
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty