Oboustranně vyvinutý krystal záhnědy s nevšedním růstem - srostlice

Pozoruhodný vzorek pravé české záhnědy pocházející ze slavné šutrácké lokality Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký krystal záhnědy, který má krásně zachovalé prakticky všechny obvodové stěny včetně několika špic.

Nejde však o zcela obyčejný a standartní krystal, protože tento je i částečně tzv. oboustranně vyvinutý, což znamená, že má špice na obou koncích.

Velmi zajímavé také je, že u tohoto kamene nelze jednoznačně říci, jestli jde o krystal nebo už o srostlici. V některých úsecích má totiž záhněda netradiční stupňovitý růst, můžete zde však spatřit přirostlé i samostatné krystalky.

V jedné pasáži je pak záhněda prostoupena šedým křemenem, na kterém byla původně narostlá. Na tomto křemeni je pak narostlý i drobný bílý albit, ale také drobné šupinky muskovitu (světlé slídy - kočičí stříbro).

Záhněda má z pohledové strany nádherný lesk, takže pokud ji prosvítíte sluníčkem nebo lépe baterkou, můžete i celkem snadno nahlédnout dovnitř kamene a kochat se tak jeho vnitřním světem, v tomto konkrétním případě slušnou čistotou, ale i různými úkazy (mlhoviny, inkluze, peříčka).

Prosvícení krystalu (srostlice) je výborně zachyceno na poslední fotografii.

Záhněda má také příjemnou barvu, která přechází od půvabných hnědým tónů až po ty kouřové.

Tento unikátní kámen je vhodný jak pro sběratele, tak i pro ty z vás, jenž se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 51 x 35 x 25 mm

Váha: 46 g


Proč si zakoupit drahé kameny práve u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 10000
870 Kč –22 % 670 Kč
Oboustranně vyvinutý krystal záhnědy s nevšedním růstem - srostlice
Oboustranně vyvinutý krystal záhnědy s nevšedním růstem - srostlice
870 Kč –22 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty