Plochý zlomek krystalu záhnědy - náznak Záznamového krystalu

Zajímavý kousek pravé české záhnědy nalezený na oblíbené kamínkářské lokalitě Bobrůvka (Vysočina).

Jde o menší plochý zlomek (fragment) krystalu záhnědy. Tento krystal (zlomek) má však celkem slušně zachovalé obvodové stěny i kousek špice, takže působí hezkým celkovým dojmem.

Pokud si tuto malou část špice důkladněji prohlédnete, můžete na jejích dvou krystalových ploškách (fazetách) objevit malinké náznaky obrazců ve tvaru trojúhelníčků. Ty jsou buď samostatné nebo se různě překrývají a mají různé velikosti. Trojúhelníčky jsou velmi nepatrně vystouplé a můžete je spatřit pokud kámen oproti světlu natočíte pod správným úhlem.

Díky těmto unikátním znakům lze tento kámen částečně zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Strážce záznamů (Záznamový krystal).

Tyto geometrické obrazce jsou zachyceny i v detailu na několika snímcích. Jelikož lze na tomto konkrétním krystalu jednotlivé trojúhelníky rozpoznat velmi obtížně a vyžaduje to i trošku představivosti, zařazujeme tento vzorek pouze částečně mezi tento Mistrovský krystal (Strážce záznamů).

Další předností této záhnědy je její průsvitnost sluníčkem či baterkou, protože celý kamínek jde skvěle prosvítit a vy tak můžete nahlédnout do jeho vnitřního světa. Ten ukrývá především slušnou čistotu, kochat se zde však můžete i několika mlhovinkami či peříčky.

Samotná barva záhnědy má přirozený jemně hnědý až kouřový odstín.

————————————————————————————

Místo nálezu: Bobrůvka (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Rozměry: 50 x 32 x 12 mm

Váha: 23 g

————————————————————————————

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 4998
370 Kč
Plochý zlomek krystalu záhnědy - náznak Záznamového krystalu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty