Poctivý špalek krásně ukončeného skorylu - limonit

Sbírkový vzorek černého turmalínu, který upoutá vaši pozornost nejen svojí velikostí, ale také luxusním ukončením a velmi přírodním / surovým vzhledem.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 6257
3 290 Kč
Poctivý špalek krásně ukončeného skorylu - limonit
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Tento poctivý špalek skorylu se pyšní délkou 6 centimetrů a hmotností 80 gramů. To jsou na poměry českých černých turmalínů opravdu solidní hodnoty, a tak tento kousek může svojí velikostí směle konkurovat i zahraničním skorylům.

Z pohledové čelní strany pak můžete obdivovat vskutku fantastické a nádherně zachovalé ukončení, která má tzv. pyramidální tvar, je tedy tvořeno třemi plochami. Tomuto ukončení pak na atraktivitě přidávají i drobné lupínky muskovitu (stříbrné slídy) nebo povlak hnědo-oranžového limonitu.

Přírodní limonit (oxid železa) se mimochodem nachází i v některých obvodových pasážích skorylu a je jím pokrytý i kousek mateční horniny ke které je turmalín přirostlý.

Právě díky pozůstatkům mateční horniny a limonitu tento špalek působí neskutečně přírodním a surovým dojmem. Má prostě takovou správnou přírodní patinu.

Pokud máte rádi větší, kvalitní a estetické vzorky, s tímto kouskem černého turmalínu rozhodně nešlápnete vedle. Turmalín je vhodný jak pro sběratele tak i pro ezoteriky.

Články související s tímto kamenem:

Doplňkové parametry

Kategorie: Turmalín - černý skoryl - kámen
Naleziště: Česká Republika
Místo nálezu:: Bory
Rok nálezu:: 2019
Rozměry:: 60 x 31 x 25 mm
Váha:: 80 g

Podobné produkty