Podlouhlá půlka achátové pecky vyplněná záhnědou a křišťálem

Pozoruhodný kousek pravého českého achátu pocházející z významné šutrácké lokality Doubravice nedaleko Jičína (Podkrkonoší).

Jedná se o tzv. půlku achátové pecky, která v sobě sdružuje hned několik významných minerálů.

Po obdovu se nachází typický achátový lem s oranžovo-červenou barvou. Uprostřed však můžete netradičně obdivovat ledově bílý křišťál a tmavší kouřovou záhnědu. Oba tyto nerosty se zde vzájemně mísí a prolínají.

Acháty se v naší přírodě nacházejí v podobě tzv. pecek (valounků), které jsou však na první pohled nevzhledné a připomínají nejčastěji hroudu hlíny. Skutečná krása achátů však vynikne až po jejich zpracování, tedy seříznutí a následném důkladném vyleštění.

————————————————————————————

Místo nálezu: Doubravice u Jičína

Rok nálezu: 2010

Rozměry: 80 x 30 x 23 mm

Váha: 75 g

————————————————————————————

Umělé barvení či dobarvování achátů

Acháty se v přírodě nacházejí v nejrůznějších barevných kombinacích a každý z vás si teď jistě říká, proč by se tyto drahé kameny ještě dále přibarvovaly. Pojďme si to tedy blíže vysvětlit.

České Acháty naštěstí patří mezi ty velmi tvrdé, nebo přesněji řečeno málo pórovité, takže nepříjmají barvivo. Acháty nalezené v České Republice mají tedy vždy přírodní zbarvení. Tuzemské acháty se navíc vyznačují vysokou barevnou stálostí, takže nemusíte mít strach, že barva kamene po několika letech vybledne.

Zahraniční acháty jsou však v naprosté většině jemně pórovité (měkčí), a umožňují tak umělé barvení či dobarvování. Tyto kameny tak můžou dosáhnout téměř všech barevných tónů. Uměle barvené acháty vypadají na první pohled velice lákavě a atraktivně, protože mají velmi syté a jasné odstíny, tento nepřirozený zásah (barvení) však může mít značně negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto kamenů. Takovéto minerály navíc už nelze považovat za zcela přírodní.

Někteří nepoctivý prodejci navíc často záměrně zatajují, že achát je uměle barvený a vydávají jej za čistě přírodní. Laik však nemá šanci poznat, jestli jde o přírodní či barvený achát, proto si na tyto nekalé praktiky prodejců dávejte při nákupu dobrý pozor.

Závěrem... Ať už se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem či jste začínající nebo pokročilý sběratel a jde vám především o estetickou stránku vzorků, rozhodně vám doporučujeme kupovat pouze české acháty, které si na nic nehrají a jejich zbarvení je vždy čistě přírodní.

————————————————————————————

Další české přírodní acháty najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých achátů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 4371
680 Kč
Podlouhlá půlka achátové pecky vyplněná záhnědou a křišťálem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty