Sbírkový kousek ukončeného černého turmalínu - Samoléčitel

Velmi estetický vzorek černého turmalínu skorylu z proslaveného českého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o podlouhlý špalík černého turmalínu, který se z jedné strany pyšní téměř dokonalým ukončením. Toto zakončení je vysoce lesklé a tvoří jej tři klasické plošky s tzv. pyramidálním uspořádáním. (ukončení je pouze v jedné malé části drobně odřené).

Zakončení na opačné straně skorylu (krystalu) se sice nezachovalo, ale to kameni rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse ani to nesnižuje jeho energetický potenciál.

Po obvodu je skoryl taktéž nádherně zachovalý a zdobený charakteristickým jemným rýhováním. V jedné stěně však můžete objevit i velice zajímavý tzv. klíčový vtisk, který pochází od jiného krystalu z dutiny. Místy je po obvodu turmalín i nepatrně pocukrovaný drobounkým bílým albitem.

V obvodových stěnách tohoto turmalínu se však nachází ještě jeden další velice krátný špalík skorylu, který je zde pozoruhodně zarostlý. Ten se může pochlubit skutečně unikátním zakončením, které se označuje jako tzv. dohojení (vyléčení). Díky tomuto vzácnému ukončení se tento kámen řadí mezi Mistrovské krystaly a to konkrétně Samoléčitele.

Celkově jde o velice kvalitní a estetický kousek černého turmalínu, který jistě ocení nejen náročnější sběratelé minerálů, ale i lidé, kteří se o drahé kameny zajímají kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2007

Rozměry kamene: 35 x 18 x 17 mm

Váha: 20 g

 

CHCETE SI NAJÍT SVŮJ VLASTNÍ ČERNÝ TURMALÍN ?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní černý turmalín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý skoryl také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky či malé válečky o velikosti do jednoho centimetru. Větší vzorky kolem tří až pěti centimetrů nebo ukončené černé turmalíny se nacházejí spíše vzácně.

Pokud na nálezy přeci jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý skoryl, po kterém toužíte. Téměř všechny námi zde nabízené turmalíny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat.

Každý kamínek je detailně nafocený ze všech stran a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu, přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli.

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1875
1 500 Kč
Sbírkový kousek ukončeného černého turmalínu - Samoléčitel
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty