Sbírkový krystal citrínu s unikátní barvou a pestrým vnitřním světem

Fantastický vzorek pravého českého citrínu pocházející z proslaveného šutráckého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o unikátní 6,5 centimetru dlouhý krystal citrínu, který je z pohledové strany opravdu krásně zachovalý. Samotný vrchol špice se sice nezachoval a ze zadní tzv. nepohledové strany se krystalové stěny nenachází, i přes to jde však o vskutku jedinečný kámen z naší země.

Na první pohled asi jistě každého zaujme skoro až kouzelná barva tohoto citrínu, respektive unikátní barevná kombinace. Spodní polovina krystalu se totiž pyšní kvalitním středně až sytě žlutým odstínem s medovými až zlatavými tóny. Horní polovina krystalu (špice) se naopak může pochlubit temným až prakticky černým odstínem. Tato ojedinělá souhra barev žluté a černé je typická právě pro naleziště Kněževes - Na Františku.

Pokud je kámen ve stínu převládá spíše tmavé až temné zbarvení a leckdo by se mohl milně domnívat, že jde o záhnědu či dokonce snad černý morion, pokud však krystal nasvítíte/prosvítíte sluníčkem nebo baterkou z větší části se nádherně rozzáří sytě žlutými tóny a je tedy jasné že jde o citrín.

Díky částečně lesklým krystalovým stěnám, které mimochodem zdobí zajímavé jemné rýhování, můžete při prosvícení i celkem slušně nahlédnout dovnitř kamene a pozorovat tak jeho pestrý vnitřní svět. Ten ukrývá nejen slušnou čistotu, ale také množství půvabných mlhovinových závojů či drobných peříček a inkluzí.

Tento vyjímečný citrín jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, aby na našem e-shopu byl co nejširší sortiment a vybral si tak u nás nejenom záčátečník, který hledá levnější vzorky, ale i zkušený šutrák či sběratel, který vyhledává pouze luxusní a unikátní kousky.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. U vzorku je tedy celkem 15 fotografií, z nichž na posledních třech je kamínek mokrý - Jeho kvality zde vyniknou zdaleka nejvíce. Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech. U takto hodnotného kousku také nesmí chybět krátké VIDEO s hudbou, které se nachází níže pod popisem.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 67 x 43 x 28 mm

Váha: 131 g

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Zajímá Vás jak jsou lidé spokojeni s nákupem na našem e-shopu?

Přečtěte si pozitivní recenze zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili » Zobrazit recenze «

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 4362
16 000 Kč –26 % 11 700 Kč
Sbírkový krystal citrínu s unikátní barvou a pestrým vnitřním světem
citrin krystal unikatni tmavy zlaty cesky drahy sbirkovy kamen prodej obrazky 1
16 000 Kč –26 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty