Sbírkový mistrovský krystal záhnědy v kombinaci s morionem - Tabulární Elestial

Exkluzivní vzorek pravé české záhnědy ve spojení s morionem pocházející ze slavného šutráckého naleziště Bobrůvka (Vysočina).

Jedná se o poctivý středně velký lesklý krystal, který se pyšní délkou 7,5 centimetru, takže ve sběratelské virínce mezi ostatními drahými kameny krásně vynikne.

Tento krystal je prakticky dokonalý a nepoškozený, takže působí velmi estetickým a hodnotným dojmem. Kamínek má pouze místy drobounké oděrky, které však na první pohled nejsou takřka viditelné.

Krystal je navíc opravdu jedinečný a neobyčejný, protože nabízí hned několik zajímavostí a vzácností.

V první řadě je jistě nutné zmínit, že jde o tzv. Tabulární krystal. Tyto unikátní krystaly poznáte podle dvou širokých a plochých krystalových stěn (tzv. facet) umístěných ve vrcholové části krystalu proti sobě. Zbývající čtyři úzké stěny k nim přiléhají po bocích krystalu, vždy po dvou na každé straně kamene. Tabulární krystaly se také často označují jako Tabíci, či Tabulátory.

Další vzácností je fakt, že krystalové stěny mají vzácný elestiální (stupňovitý) růst, někdy označovaný jako skeletový či hypoparalelní. Díky tomu se tento kámen může směle zařadit mezi tzv. Mistrovské krystaly a sice Elestial da Andělů.

Vskutku jedinečné je zde i samotné složení minerálů, protože se zde úžasně snoubí záhněda spolu s morionem. Převládají sice kouzelné kouřové odstíny, ve spodní části krystalu však tako "kouřovka" přechází až do prakticky černých tónů typických právě pro morion (označení pro černou záhnědu). V malé míře zde pak najdete i několik drobných lupínků muskovitu neboli stříbrně lesklé slídy často označované jako kočičí stříbrno.

Neméně zajímavé je také to, že k hlavnímu tzv. dominantnímu krystalu z boční strany přirůstá ještě jeden menší krystalek, takže vzorek lze částečně označit i jako srostlici.

Celý krystal je sluníčkem či baterkou poměrně dobře průsvitný, částečně pak lze i nahlédnout do vnitřního světa kamene a pozorovat tak množství nejrůznějších úkazů v podobě mlhovin, peříček či jiných inkluzí. Objevit lze i drobnou barevnou duhu.

Tento vyjímečně kvalitní krystal záhnědy/morionu je vhodný i pro opravdu náročné sběratele na doplnění jejich sbírky. Kámen však díky mnoha zajímavostem jistě ocení i ti z vás, jenž se o drahé nerosty  zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

————————————————————————————

Místo nálezu: Bobrůvka (Vysočina)

Rok nálezu: 2012

Rozměry: 75 x 39 x 31 mm

Váha: 106 g

————————————————————————————

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 4782
5 900 Kč
Sbírkový mistrovský krystal záhnědy v kombinaci s morionem - Tabulární Elestial
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).