Špalek černého turmalínu porostlý záhnědami a muskovitem

Vzácná ukázka černého turmalínu skorylu v kombinaci se záhnědou a muskovitem z naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o slušně velký neukončený špalek černého turmalínu, který je z jedné strany vysoce lesklý a od přírody zdobený typickým výrazným rýhováním.

Z druhé strany je tento skoryl zajímavě a poměrně esteticky porostlý menšími krystaly či fragmenty záhněd a lupínky muskovitu neboli světlé slídy.

Černé turmalíny v kombinaci se záhnědami či jinými minerály se v přírodě nacházejí poměrně ojediněle, takže tento kousek patří rozhodně mezi ty vzácnější a cennější. Přesto že skoryl není ukončený, lze kámen považovat za sbírkový vzorek.

Pokud tedy nechcete klasický samostatný špalík černého turmalínu, ale hledáte nějákou zajímavost, tento kousek pro vás bude možná tím pravým.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 40 x 26 x 23 mm

Váha: 37 g

 

CHCETE SI NAJÍT SVŮJ VLASTNÍ ČERNÝ TURMALÍN ?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní černý turmalín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý skoryl také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky či malé válečky o velikosti do jednoho centimetru. Větší vzorky kolem tří až pěti centimetrů nebo ukončené černé turmalíny se nacházejí spíše vzácně.

Pokud na nálezy přeci jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý skoryl, po kterém toužíte. Téměř všechny námi zde nabízené turmalíny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat.

Každý kamínek je detailně nafocený ze všech stran a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu, přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli.

 

Další nabídku černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - PRODEJ ČERNÝCH TURMALÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - NABÍDKA ČERNÝCH TURMALÍNŮ.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2874
570 Kč
Špalek černého turmalínu porostlý záhnědami a muskovitem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty