Originální stříbrný prsten s pravým českým citrínem

Tento jedinečný prsten je ručně zhotovený ze stříbra 925/1000 a je osazený vybroušeným citrínem ve tvaru kulatého briliantu.

Jedná se o přírodní kámen, který pochází z České Republiky a to konkrétně z lokality Kněževes (Vysočina). Původní surový kamínek, ze kterého je tento jedinečný brus vyhotoven, jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ.

Citrín je ručně vybroušený naším mistrem brusičem do tvaru kulatého briliantu. Jde o jeden z nejoblíbenějších brusů, který působí jednoduchým a zároveň elegantním dojmem. Jednotlivé facety (plošky) vytvářejí jasný, ale zároveň decentní třpyt pokaždé, když na ně dopadne světlo.

Samotný citrín se pak pyšní opravdu překrásnou barvou, která má půvabný světle žlutý odstín s lehce kouřovými tóny. Uvnitř má výbrus téměř drahokamovou čistotu s pouze nepatrným závojem mlhovin či drobnými inkluzemi. Tyto drobné úkazy však rozhodně nijak nekazí celkový nádherný dojem z broušeného kamene, ale spíše ještě více podtrhují pravost a čistě přírodní původ tohoto citrínu.

Kulatý citrín je naším zlatníkem (faserem) precizně usazen do lůžka, kde ho bezpečně drží pět dvojitých krapen. Ty jsou lehce zahnuté a na konci mají zaoblený tvar. Mezi nimi se pak ještě nachází decentní kroužek, který dotváří celkový estetický vzhled prstenu. Uchycení brusu do tzv. krapen neboli drápků patří mezi velmi populární a to nejen z důvodu spolehlivého zajištění, ale především kvůli podtržení krásy a jiskry kamene. Šperky s krapnovým osazením se navíc snadno čistí a udržují, neboť je kamínek dobře přístupný.

Při výrobě šperků si zakládáme na poctivé ruční práci a tradičních postupech. Naši brusiči a zlatníci věnují pozornost každému detailu, tak aby všechny šperky působily dokonalým uměleckým zpracováním. Samozřejmostí jsou pak puncovní značky, které jsou nenápadně umístěny z vnitřní strany obroučky.

Každý prstýnek s drahým kamínkem vám také zašleme v opravdu kvalitní lakované dřevěné krabičce s vnitřkem z ekokůže. Pokud kupujete prsten pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli šperkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto velmi elegantní krabičku také oceníte.

Tento luxusní prsten s citrínem vynikne jak při každodenním nošení, tak i při významné příležitosti.

Níže pod popiskem naleznete o tomto prstenu s broušeným kamínkem podrobnější informace a také krátké video.

 

Materiál: stříbro 925/1000

Velikost prstenu: 52 mm (průměr 16,7mm)

Šířka obroučky: 2,7- 3,6 mm

Druh kamene: citrín

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Typ výbrusu: kulatý briliant

Průměr brusu: 8,4mm

Barva: půvabný jemně žlutý odstín s lehce kouřovými tóny

Čistota: téměř čistý, nepatrný mlhovinový závoj a drobné inkluze

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1560
5 500 Kč
Originální stříbrný prsten s pravým českým citrínem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).