Sytě žlutá až zlatavá citrínová surovina vhodná na výbrus

Fantastický kousek pravého přírodního českého citrínu pocházející z proslaveného šutráckého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o menší fragment krystalu citrínu, který má po obvodu slušně zachovalé krystalové stěny. Samotná špice krystalu se však bohužel nezachovala, ale takto už jsme kamínek osobně nalezli v přírodě.

I přes to, že nejde o dokonalý krystal, však tento vzorek vyniká mimořádně vysokou kvalitou a estetičností.

Nejkrásnější je na tomto citrínu samozřejmě jeho barva, která má skutečně úžasný středně až sytě žlutý odstín s výrazně zlatavými tóny. Takto zbarvené citríny se v naší přírodě vyskytují zcela vyjímečně a jde tedy o sběrateské unikáty, které jsou vzácné a patřičně ceněné.

Nejvíce samozřejmě luxusní žluto-zlatavá barva vynikne, pokud kamínek prosvítí sluneční paprsky. To je dobře patrné i z fotografií, kde je citrín zachycený hned na deseti snímcích právě na sluníčku.

Tento citrínek se mimo kouzelné barvy může navíc pochlubit i vyjímečně vysokou vnitřní čistotou.

Díky této mimořádně vysoké čistotě se tedy citrín skvěle hodí i na tzv. facetový výbrus.

Kámen je až na několik nepatrných mlhovinek či peříček prakticky drahokamově čistý.

Kvůli převážně matnému povrchu kamene však nelze perfektně nahlédnout dovnitř celého vzorku. Lze však říci, že pokud bude citrín použit na menší brus do 3 ct, bude drahokamově čistý, pokud však výbrus bude větší, bude zřejmě obsahovat nepatrné množství mlhoviněk či peříček. Drobné úkazy v podobě mlhovin či peříček ve výsledném brusu však rozhodně nejsou na závadu, nemají totiž žádný zásadní vliv na brilaci (průchod a lom světla). Navíc tyto decentní úkazy podtrhují pravost a čistě přírodní původ kamene.

Z kamínku by šlo pravděpodobně zhotovit jak několik drobnějších brusů o velikosti cca 1 - 3 ct, tak i jeden větší výbrus s hmotností okolo 20-ti ct. Vše samozřejmě záleží na šikovnosti mistra brusiče a typu (tvaru) daného výbrusu.

Tento hodnotný kousek citrínu je tedy vhodný především pro ty z vás, kteří hledáte kvalitní citrínovou surovinu na zhotovení facetového výbrusu. Kamínek však zajisté potěší i oko nejednoho sběratele. Samozřejmě tento citrín skvěle využijí i ti z vás, kteří se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 49 x 27 x 19 mm

Váha: 39 g

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5638
4 500 Kč
Sytě žlutá až zlatavá citrínová surovina vhodná na výbrus
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty