Sytě žlutá surovina citrínu s krásnou barevnou duhou

Sbírkový kousek citrínu z proslaveného naleziště Kněževes (Vysočina). Jedná se o středně velký citrín, který má dochovalé některé části krystalových stěn. Kdysi (před mnoha miliony lety) se zřejmě jednalo o celý krystal, ale přírodní živly, především voda, ke kamínku nebyly zrovna moc přívětivé, tudíš se z tohoto krystalu zachovala pouze část.

Povrch kamene je celý matný, místy lehce až sametově ohlazený a příjemný na dotek. Citrín tak působí i poměrně hravým a mazlivým dojmem.

Při prosvícení citrínu sluníčkem nebo baterkou sice nelze kvůli matnému povrchu nahlédnout zcela dovnitř kamene, i tak je však celkem dobře patrné, že ukrývá velmi slušnou čistotu s pouze menším množstvím mlhovin, inkluzí a peříček.

Po důkladnějším prozkoumání lze v kameni objevit i nádhernou barevnou duhu o velikosti cca 10 x 10 milimetrů (tato duha bohužel nejde dobře nafotit).

Citrín je také z jedné strany lehce porostlý bílo-oranžovým křemenem, to však kameni rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse, protože křemen tvoří pouze tenkou vrstvičku na povrchu a neprorůstá hlouběji dovnitř citrínu.

Unikátní je však na tomto citrínu především jeho barva, která má fantastický sytě žlutý odstín. Takto úžasně zbarvené citríny se v České Republice nacházejí naprosto vyjímečně, proto jsou podobné kousky velice sběratelsky ceněné.

Nejvíce samozřejmě barva tohoto citrínu vynikne, pokud je mokrý a na sluníčku, což je výborně zachyceno na posledních dvou fotografiích (celkem je u vzorku 12 snímků). Mokrý kámen se totiž pyšní vzácnou medově zlatavou barvou, která patří u citrínů k těm nejkrásnějším.

Pokud tedy toužíte po opravdu kvalitním citrínu z Vysočiny, který se pyšní úžasnou barvou, slušnou vnitřní čistotou a kouzelnou barevnou duhou, tento kámen vás jistě nezklame a udělá vám radost.

Tento citrín jsme jako naprostou většinu námi zde nabízených minerálů osobně nalezli v čisté přírodě Vysočiny, takže vám ručíme za jeho pravost, jasný původ a čistě surový a nijek neupravený stav. Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a u dražších či větších vzorků také jejich váhu. Níže pod popiskem také můžete shlédnout krátké video s tímto unikátním citrínem.

 

Místo nálezu: Kněževes

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 62 x 30 x 30 mm

Váha: 92 g

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 369
3 050 Kč
Sytě žlutá surovina citrínu s krásnou barevnou duhou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty