Sytě žlutý krystal citrínu s kouřovým nádechem a klíčovým vtiskem

Sbírkový vzorek citrínu pocházející ze staršího nálezu z oblasti Suky (Vysočina).

Jedná se o poměrně větší krystal citrínu, který má z pohledové a obou bočních stran dochovalé všechny krystalové stěny. Ze zadní části se plochy sice nenachází, ale kámen zde není poškozený, nýbrž tzv. otlačený od mateční horniny. Citrínu zde v růstu bránil křemen, takže se v této části nemohl zcela vyvinout. Špice krystalu je sice ťuklá, ale takto už byl kámen v přírodě nalezen.

Povrch citrínu je celý matný a převážně hezky ohlazený. Díky tomu je kámen velmi příjemný na dotek a působí hravým a mazlivým dojmem. Tento nádherný sametový povrch získal citrín díky potůčkům a řekám, které ho před mnoha miliony lety unášeli svými proudy.

Ze zadní nepohledové strany se na krystalu ve spodní části také nachází zajímavý klíčový vtisk, který má tvar kosočtverce.

Nejkrásnější však bývá na citrínech jejich barva a ani zde tomu není jinak. Citrín má přirozené, poměrně sytě žluté zbarvení, které v horní části krystalu přechází do lehce tmavého nádechu se zajímavým žíháním.

U kamenů s matným povrchem, jejich barva samozřejmě nejvíce vynikne pokud jsou mokré a na sluníčku, což je výborně zachyceno na úvodních třech fotkách. To se pak citrín rozzáří a působí jako opravdový drahokam.

Při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou sice nelze nahlédnout zcela dovnitř, i tak je však patrné, že má krystal v dolní polovině velmi slušnou, místy až drahokamovou čistotu. V horní části se pak nachází spíše různé mlhovinové závoje a inkluze.

Celkově jde tedy o velice kvalitní, téměř čtvrt kilogramu vážící krystal citrínu, který zaujme nejen svojí vyjímečnou barvou, ale také slušnou vnitřní čistotou a příjemným sametovým povrchem.

————————————————————————————

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2001

Rozměry: 85 x 63 x 30 mm

Váha: 226 g

————————————————————————————

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 12026
6 900 Kč
Sytě žlutý krystal citrínu s kouřovým nádechem a klíčovým vtiskem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty