Sytější růženín s fialovými tóny jemně protkaný mléčným křemenem

Nevšední kousek surového růženínu pocházející z oblasti Dolní Bory (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký růženín, který se může pochlubit zajímavým růžovým odstínem s výraznějšími fialovými tóny. Růžovo-fialové barvení zde přechází od jemného nádechu až po syté odstíny. Místy je pak růženín také protkaný mléčně bílým křemenem.

Na sluníčku více vynikne růžové zbarvení, ve stínu je pak kamínek spíše fialový.

Růženín je sluníčkem či baterkou částečně průsvitný, dovnitř kamene však nahlédnout nelze protože vzorek je zakalený, jak už tomu u naprosté většiny Českých růženínů bývá.

————————————————————————————

Místo nálezu: Dolní Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 54 x 23 x 22 mm

Váha: 38 g

————————————————————————————

Poučná a zajímavá poznámka k barevným odstínům růženínů

Většina lidí si myslí, že růženíny mají podle svého názvu pouze růžovou barvu, jejich zbarvení je však často daleko rozmanitěšní. Nejčastěji se v přírodě samozřejmě vyskytují velmi jemně růžové kamínky, vzácněji pak i ty středně nebo dokonce sytě růžové. Některé růženíny se však pyšní i netradičním fialovým nádechem, ojediněle jsou dokonce celé sytě fialové. Mnohdy se pak tyto růžové a fialové odstíny vzájemně mísí a prolínají, takže některé kousky vypadají opravdu zajímavě.

"Pokud růženín leží dlouhé roky na přímém slunci a to ať už na poli nebo například na zahradní skalce či na parapetu za oknem, jeho krásné růžové či fialové zbarvení se postupně vytratí a kamínek zšedne."

Velice důležité také je, za jakých světelných podmínek se na daný kámen díváte. Někdy má růženín skutečně krásnou barvu, ale pokud si jej prohlížíte někde ve stínu či doma (večer) v potemnělé místnosti nebo pod nevhodným umělým osvětlením, tato barva zdaleka tak nevynikne a kámen i přes to že má opravdu kvalitní zbarvení nepůsobí příliš atraktivně. Nejvíce krása těchto kamenů totiž vynikne na sluníčku. Některé růženíny vypadají dobře i pokud je nasvítíte například baterkou, záleží však na intenzitě a barevné teplotě světla.

Mnohdy se stává, že lidé chodí po zoraném poli když je například zataženo a žádný nalezený růženín se jim nelíbí. Pokud by se však na ty samé kamínky dívaly na sluníčku jistě by změnili názor.

————————————————————————————

Další přírodní české růženíny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých růženínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 5548
300 Kč
Sytější růženín s fialovými tóny jemně protkaný mléčným křemenem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty