• 1 z 7
 

Temně fialový ametyst s křemenem - Tromlovaný valounek

 

Krásný kousek pravého českého ametystu pocházející z lokality Jickovice nedaleko Milevska v jižních Čechách.

Jedná se o menší tromlovaný valounek ametystu, který na jedné straně přechází až do křemene v kombinaci s křišťálem.

Díky tomuto zpracování (tromlování) kamínek nemá žádné ostré hrany a působí velmi hravým a mazlivým dojmem.

Valounek je celkem dobře průsvitný a tak můžete uvnitř částečně pozorovat i zajímavé úkazy jako mlhoviny, peříčka a další.

Ametyst má ve stínu a na běžném denním světle poměrně temně fialový odstín místy s černou kresbou. Pokud jej však prosvítíte (sluníčkem nebo baterkou) rozzáří se půvabnými jemně až středně fialovými tóny (viz. foto).

 

Místo nálezu: Jickovice (jižní Čechy)

Rok nálezu: 2021

Rozměry: 38 x 20 x 12 mm

Váha: 12 g

 

Co jsou to vlastně tromlované kameny?

Tromlované nebo též tamblované kameny jsou vlastně leštěné kamínky, které vznikají z původně surových (přírodních) kamenů. Ty se několik dní otáčejí v bubnech společně s brusným a později leštícím práškem. Tímto zpracováním (tromlováním) se napodobuje přírodní proces omílání kamínků vodou v potůčkách či řekách. Tromlování dokáže tento přirozený proces značně urychlit a nám tak z nevzhledných surových úlomků kamenů za relativně krátkou dobu vzniknou nádherné valounky, které jsou krásné na pohled a velmi příjemné až mazlivé na dotek.

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české ametysty najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých ametystů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
350 Kč
Kód produktu 3942
Kategorie Pravý český ametyst - přírodní kámen
Položka byla vyprodána...