Tužkový černý turmalín ve vysoké kvalitě - Samoléčitel

Estetický vzorek přírodního černého turmalínu skorylu pocházejícího z vyhlášené šutrácké lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o středně velký špalík turmalínu, který se pyšní zajímavým podlouhlým tvarem. Tyto úzké a dlouhé špalíky (krystaly) se mezi sběrateli minerálů označují jako "tužkové".

Skoryl je navíc celý vysoce lesklý, typicky rýhovaný a místy zdobený drobnými šupinkami muskovitu - světlé stříbrně lesklé slídy.

Na jedné čelní straně válečku pak můžete obdivovat netradiční ukončení tvořené množstvím drobounkých plošek, označované jako "dohojení". Díky tomu můžete tento kousek zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Samoléčitele.

Pokud si potrpíte na luxusní, kvalitní a estetické vzorky minerálů, tento černý turmalín jistě naplní vaše očekávání.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 37 x 15 x 14 mm

Váha: 19 g

 

Chcete si najít svůj vlastní černý turmalín?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní černý turmalín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý skoryl také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky či malé válečky o velikosti do jednoho centimetru a váze od 5 do 10 gramů. Větší vzorky o rozměrech kolem dvou až tří centimetrů už se nacházejí poměrně obtížněji. Opravdu velké špalky o velikosti čtyřech centimetrů a více nebo dokonale ukončené černé turmalíny (všech velikostí) se v naší přírodě vyskytují naprosto vyjímečně a jedná se už o sběratelské záležitosti.

Pokud na nálezy přeci jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár malých nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý skoryl, po kterém toužíte.

Téměř všechny námi zde nabízené turmalíny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený ze všech stran a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu (rodný list), přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli. Může však někoho potěšit i jako originální dárek.

————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3348
550 Kč
Tužkový černý turmalín ve vysoké kvalitě - Samoléčitel
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty