• 1 z 17
 

Velký krystal černého turmalínu s estetickým ukončením a vysokým leskem

 

Vyjímečný kousek černého turmalínu skorylu ze slavného českého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o sbírkový krystal černého turmalínu, který se může pochlubit skutečně uctihodnými rozměry a váhou téměř čtvrt kilogramu. Takto mohutné černé turmalíny se však v České Republice nacházejí zcela ojediněle, takže tento kousek patří rozhodně mezi ty vzácnější.

Podlouhlý krystal turmalínu je po celém svém obvodu vysoce lesklý a od přírody jej zdobí velmi výrazné rýhování, takže kámen působí již na první pohled skutečně velmi estetickým dojmem.

Turmalín je z jedné strany sice neukončený, druhá strana se však pyšní vskutku pozoruhodným a originálním zakončením. Toto ukončení je totiž téměř celé zajímavě zarostlé drobnými lesklými lupínky muskovitu neboli světlé slídy. Tyto malé lupínky (krystalky) jsou navíc nepoškozené a mají krásně omezený tvar. Zakončení je celkově velice slušně zachovalé a pouze při okrajích je lehce odřené.

Tento černý turmalín byl v naší přírodě nalezen ve třech částech, ze kterých je nyní sestaven do svého původního tvaru. Tento zásah však nějak výrazně nekazí celkový vzhled kamene a ani nesnižuje jeho energetický potenciál. (Větší a hodnotnější černé turmalíny jako je tento se rekonstruují celkem běžne, protože najít takto mohutný skoryl v přírodě vcelku, je prakticky nemožné).

Pokud tedy hledáte černý turmalín z České Republiky s opravdu impozantní velikostí a vysokou kvalitou, tento vzorek vás zajisté nezklame. Kámen je vhodný pro velmi náročné sběratele minerálů, jistě jej však ocení i lidé, zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 120 x 43 x 31 mm

Váha: 246 g

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu DRAHÉ KAMENY a to na adrese www.drahekamenyonline.cz

 

Dostupnost Prodáno
5 900 Kč
Kód produktu 2325
Kategorie Turmalín - černý skoryl - kámen
Položka byla vyprodána...