Velký krystal černého turmalínu s estetickým ukončením a vysokým leskem

Vyjímečný kousek černého turmalínu skorylu ze slavného českého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o sbírkový krystal černého turmalínu, který se může pochlubit skutečně uctihodnými rozměry a váhou téměř čtvrt kilogramu. Takto mohutné černé turmalíny se však v České Republice nacházejí zcela ojediněle, takže tento kousek patří rozhodně mezi ty vzácnější.

Podlouhlý krystal turmalínu je po celém svém obvodu vysoce lesklý a od přírody jej zdobí velmi výrazné rýhování, takže kámen působí již na první pohled skutečně velmi estetickým dojmem.

Turmalín je z jedné strany sice neukončený, druhá strana se však pyšní vskutku pozoruhodným a originálním zakončením. Toto ukončení je totiž téměř celé zajímavě zarostlé drobnými lesklými lupínky muskovitu neboli světlé slídy. Tyto malé lupínky (krystalky) jsou navíc nepoškozené a mají krásně omezený tvar. Zakončení je celkově velice slušně zachovalé a pouze při okrajích je lehce odřené.

Tento černý turmalín byl v naší přírodě nalezen ve třech částech, ze kterých je nyní sestaven do svého původního tvaru. Tento zásah však nějak výrazně nekazí celkový vzhled kamene a ani nesnižuje jeho energetický potenciál. (Větší a hodnotnější černé turmalíny jako je tento se rekonstruují celkem běžne, protože najít takto mohutný skoryl v přírodě vcelku, je prakticky nemožné).

Pokud tedy hledáte černý turmalín z České Republiky s opravdu impozantní velikostí a vysokou kvalitou, tento vzorek vás zajisté nezklame. Kámen je vhodný pro velmi náročné sběratele minerálů, jistě jej však ocení i lidé, zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 120 x 43 x 31 mm

Váha: 246 g

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu DRAHÉ KAMENY a to na adrese www.drahekamenyonline.cz

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2325
5 900 Kč
Velký krystal černého turmalínu s estetickým ukončením a vysokým leskem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty