Úžasná citrínová surovina se sytě žlutou a zlatavou barvou

Exkluzivní kousek pravého českého citrínu pocházející z významné mineralogické lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Tato úžasná citrínová surovina se svojí kvalitou řadí mezi top vzorky, takže ji ocení především nároční sběratelé minerálů a drahých kamenů. Citrín je však samozřejmě vhodný i pro ty z vás jenž se o vzácné nerosty zajímáte kvůli jejich významným energetickým účinkům.

Kámen má z jedné strany zachovalou část krystalové stěny, je tedy více než pravděpodobné, že se kdysy (před mnoha miliony let) jednalo o celý krystal.

Citrín je celý skvěle průsvitný (sluníčkem nebo baterkou), díky dobrému lesku můžete i poměrně slušně nahlédnout do tzv. vnitřního světa kamene.

Ten ukrývá nejen velmi solidní čistotu, která je pro kvalitní citríny důležitá, ale také množství úžasných úkazů v podobě nejrůznějších mlhovinek, peříček a jiných inkluzí.

Po důkladnějším prozkoumání můžete objevit i drobnou barevnou duhu.

Skutečně fantastická je potom samotná barva citrínu, která se pyšní sytým žlutým odstínem se silně zlatavými tóny. Místy pak můžete spatřit i opravdu nepatrný kouřový nádechem.

Sytě žluté až zlatavé citríny jako je tento, se v naší přírodě vyskytují naprosto ojediněle, proto jsou podobné kousky opravdu ceněné a vzácné.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 65 x 51 x 30 mm

Váha: 104 g

————————————————————————————

Chcete si najít svůj vlastní citrín?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní citrín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý citrínek také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky s velmi světle žlutou barvou. Tomuto odstínu se někdy také přezdívá barva šampaňského. Sytě žluté citríny nebo dokonce krystaly se nachází naprosto vyjímečně, proto jsou také tak vzácné a ceněné.

Pokud na nálezy přece jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý, po kterém toužíte. Všechny námi zde nabízené citríny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost i jasný původ. Naši nabídku drahých kamenů se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu (rodný list), přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli. Může však někoho potěšit i jako originální dárek.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5178
5 500 Kč
Úžasná citrínová surovina se sytě žlutou a zlatavou barvou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty