Úžasně zbarvený fragment krystalu citrínu v kombinaci s morionem

Vyjímečný kousek pravého českého citrínu / morionu pocházející z vyhlášeného kamínkářského naleziště Kněževes - Na Františku nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o menší ale vskutku jedinečný fragment krystalu, který lze díky unikátní kombinaci barev zařadit zároveň mezi citríny i temně černé záhnědy označované jako moriony.

A co si vlastně představit pod pojmem "fragment krystalu"? Jde o krystal, kterému však chybí značná část k jeho dokonalosti (fragment = část). V našem konkrétním případě se hezky zachovaly obvodové krystalové stěny a část špice (větší kus špice se sice bohužel nedochoval, ale takto už byl kamínek v přírodě nalezen).

Jak je asi dobře patrné z fotografií, nejzajímavější a nejvzácnější je na tomto kamínku jeho kouzelná barevná kombinace.

Pokud je vzorek ve stínu či někde v potemnělé místnosti je prakticky celý černý a působí tak jako klasický morion. Když však kamínek prosvítí sluneční paprsky nebo světlo baterky rozzáří se úžasnou souhrou černých a medově až zlatavě žlutých tónů.

Tato fascinující barevná kombinace (černý morion x žlutý citrín) byla typická právě pro některé krystaly z tohoto specifického naleziště - Kněževse Na Františku.

Při prosvícení kamene lze i solidně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak vnitřní svět. V tomto případě vysokou až drahokamovou čistotu spolu s velkým peříčkem a několika mlhovinami. V okrajové části je pak citrín / morion i lehounce zakalený oranžovým křemenem, toho se zde však nachází pouze minimum, takže rozhodně nijak nekazí celkový nádherný dojem z kamene.

Tento jedinečný citrín / morion jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene a jeho váhu.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 47 x 33 x 29 mm

Váha: 67 g

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

————————————————————————————

Další české přírodní moriony (černé záhnědy) najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních morionů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5925
6 900 Kč
Úžasně zbarvený fragment krystalu citrínu v kombinaci s morionem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty