Úžasně zbarvený krystal citrínu se slušnou vnitřní čistotou

Sbírkový kousek pravého českého citrínu pocházejícího z proslaveného naleziště Kněževes (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký krystal citrínu, který má po svém obvodu krásně zachovalé stěny a plochy, pouze s drobnými oděrkami. Samotná špice krystalu se sice nezachovala, to však tomuto citrínu rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse a kámen i přes to působí opravdu velmi estetickým dojmem. Krystal už jsme navíc takto osobně nalezli v naší přírodě.

Povrch citrínu je převážně matný, najdou se zde však i pasáže, které jsou částečně či zcela lesklé. Díky tomu lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou i velice dobře nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho kouzelný vnitřní svět.

Ten ukrývá nejen velice slušnou, místy až drahokamovou čistotu, ale najdete zde i mnoho nádherných úkazů jako jsou mlhovinové závoje, inkluze nebo peříčka. Chloubou tohoto citrínu jsou pak jeho pestrobarevné duhy, které zde můžete objevit hned tři. Každý tento duhový odlesk má poměrně slušnou velikost a to cca 5 x 5 milimetrů. První dvě duhy lze vypátrat celkem snadno, najít však třetí duhový odlesk vám může zabrat i několik minut.

Naprosto fantastická je však na tomto citrínu především jeho barva, která se pyšní středně až sytě žlutým odstínem se zajímavým lehce tmavým nádechem v pomyslné špici krystalu. Pokud je citrín mokrý a na sluníčku, má toho zbarvení dokonce až vzácný jemně zlatavý či medový tón. To je mimochodem výborně zachyceno na prvních třech fotografiích.

Podobně zbarvené citríny se však v přírodě nacházejí opravdu vyjímečně, takže jsou velice vzácné i poměrně ceněné.

Celkově jde o skutečně kvalitní a hodnotný vzorek citrínu, který jistě ocení nejen náročnější sběratelé, ale i lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

Tento krystal citrínu jsme pro vás samozřejmě postupným pootáčením detailně nafotili ze všech stran a to jak na bílém tak i černém pozadí, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu i barvě (celkem je u kamene 19 snímků). Níže pod popiskem pak také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry vzorku a jeho váha. Také jsme pro vás natočili krátké VIDEO s hudbou, aby jste se mohli tímto jedinečným citrínem pokochat ještě o něco více.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 53 x 28 x 20 mm

Váha: 51 g

————————————————————————————

Jak se v kamenech hledají barevné duhy?

Barevné duhy se v kamenech nejlépe hledají při jejich nasvícení silnou baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik prvních centimetrů.

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1776
2 200 Kč
Úžasně zbarvený krystal citrínu se slušnou vnitřní čistotou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty