Úžasný zlomek záhnědy v kombinaci s morionem - bohatý vnitřní svět, barevné duhy

Obdivuhodný kousek záhnědy ve spojení s morionem ze slavného českého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o velice zajímavý zlomek záhnědy s morionem, který se může pochlubit slušnou velikostí 8 centimetrů.

Povrch záhnědy je téměř ze všech stran krásně lesklý, takže pokud vzorek prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete skvěle nahlédnout dovnitř prakticky celého kamene a kochat se tak opravdu bohatým vnitřním světem.

Ten ukrývá místy skutečně slušnou až drahokamovou čistotu, najdete zde však i nepřeberné množství nejrůznějších úkazů jako jsou mlhovinové závoje či různé inkluze a peříčka. Těsně pod povrchem pak můžete obdivovat luxusní pestrobarevnou duhu o velikosti cca 15 x 10 milimetrů. Ta je mimochodem zachycena i v detailu na jedné z fotografií. Duhových odlesků se zde nachází hned několik, stačí pouze důkladně hledat.

Někteří lidé se do tohoto vnitřního světa kamenů vydrží dívat i dlouhé minuty a nepřestane je fascinovat. Úkazy skryté uvnitř totiž výborně rozvíjí lidskou fantazii a vy tak můžete mít mnohdy pocit, že vidíte například nějáké zvíře či jiný objekt.

Jistě jste si už také všimli, že tento kamínek má pozoruhodnou barvu. Na běžném denním světle má vzorek temně hnědý místy až téměř černý odstín, proto jsme tento kámen také označily jako kombinaci záhnědy a morionu. Někdy podle barvy totiž nelze jednoznačně určit jestli jde ještě o záhnědu či se jedná už o morion, proto se tyto nerosty označují jako kombinace obojího.

Pokud pak kamínek prosvítíte sluníčkem nebo baterkou celý se nádherně rozzáří a vy můžete žasnout nad půvabnými jemně až středně hnědými tóny s kouřovým, ale i medovým nádechem. Vzorek prosvícený baterkou je zachycený na posledních třech snímcích.

Jako poslední je ještě nutné zmínit, že v jedné menší pasáži je záhněda/morion porostlá tenkou krustou bílého albitu. Odborně jde o tzv. druhogenerační vrstvu albitu.

Celkově jde o unikátní kámen z naší země, který přesto že nemá zachovalé žádné krystalové stěny, má opravdu hodně co nabídnout.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 80 x 57 x 34 mm

Váha: 151 g

 

Zajímá Vás jak jsou lidé spokojeni s nákupem na našem e-shopu?

Přečtěte si pozitivní recenze zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili » Zobrazit recenze «

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým.

 

Jak se v kamenech hledají barevné duhy ?

Barevné duhy se v kamenech nejlépe hledají při jejich nasvícení silnou baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý, to platí především u kamenů s matným povrchem (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik prvních centimetrů.

————————————————————————————

Další české přírodní moriony najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních morionů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3114
1 700 Kč
Úžasný zlomek záhnědy v kombinaci s morionem - bohatý vnitřní svět, barevné duhy
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty