• 1 z 5
 

Velmi kvalitní kousek růženínu z Vysočiny

 

Nádherná ukázka přírodního růženínu ze slavné šutrácké lokality Dolní Bory (Vysočina).

Jedná se o menší, ale velice kvalitní kousek pravého českého růženínu, který se může pochlubit opravdu krásným středně až sytě růžovým odstínem.

Kamínek je dobře průsvitný a v některých malých úsecích lze i lehce nahlédnout pod povrch a pozorovat tak drobné inkluze či peříčka (úkazy skryté uvnitř kamenů).

 

Místo nálezu: Dolní Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2015

Rozměry: 32 x 28 x 19 mm

Váha: 19 g

 

POUČNÁ A ZAJÍMAVÁ POZNÁMKA K BAREVNÝM ODSTÍNŮM RŮŽENÍNŮ

Většina lidí si myslí, že růženíny mají podle svého názvu pouze růžovou barvu, jejich zbarvení je však často daleko rozmanitěšní. Nejčastěji se v přírodě samozřejmě vyskytují velmi jemně růžové kamínky, vzácněji pak i ty středně nebo dokonce sytě růžové. Některé růženíny se však pyšní i netradičním fialovým nádechem, ojediněle jsou dokonce celé sytě fialové. Mnohdy se pak tyto růžové a fialové odstíny vzájemně mísí a prolínají, takže některé kousky vypadají opravdu zajímavě.

Pokud růženín leží dlouhé roky na přímém slunci a to ať už na poli nebo například na zahradní skalce či na parapetu za oknem, jeho krásné růžové či fialové zbarvení se postupně vytratí a kamínek zšedne.

Velice důležité také je, za jakých světelných podmínek se na daný kámen díváte. Někdy má růženín skutečně krásnou barvu, ale pokud si jej prohlížíte někde ve stínu či doma (večer) pod umělým osvětlením, tato barva zdaleka tak nevynikne a kámen i přes to že má opravdu kvalitní zbarvení nepůsobí příliš atraktivně. Nejvíce krása těchto kamenů totiž vynikne na sluníčku.

Mnohdy se tak stává, že lidé chodí po zoraném poli když je například zataženo a žádný nalezený růženín se jim nelíbí. Pokud by se však na ty samé kamínky dívaly na sluníčku jistě by změnili názor.

 

Další nabídku pravých českých růženínů naleznete v naší sekci - Prodej růženínů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka růženínů.

Dostupnost Prodáno
320 Kč
Kód produktu 2397
Kategorie Pravý český růženín - přírodní kámen
Položka byla vyprodána...