Větší sbírkový vzorek černého turmalínu

Úžasný špalek černého turmalínu skorylu z proslavené lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o opravdu mohutný neukončený černý turmalín, který se pyšní zajímavým a poměrně vzácným stupňovitým růstem.

Z pohledové strany je skoryl vysoce lesklý a zdobí jej typické velmi výrazné rýhování. Turmalín je zde také místy krásně pocukrovaný drobnými šupinkami muskovitu (lesklé slídy).

Zadní nepohledová strana kamene je lesklá o něco méně, protože je zde skoryl místy pokrytý tenkou vrstvou přírodního hnědo-oranžového limonitu. Stěny jsou zde také v některých pasážích odřené, ale takto už byl kámen v přírodě nalezen. Přesto, že skoryl z této strany nepůsobí příliš estetickým dojmem, je zde pevný a nedrobí se (kvalitní). Tato nepohledová strana navíc dobře posloží jako podstava při vystavení turmalínu například ve vitrínce.

Celkově jde o vyjímečný kámen z naší země, protože černé turmalíny v této velikosti a kvalitě se v České Republice nachází naprosto ojediněle.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2007

Rozměry kamene: 62 x 43 x 24 mm

Váha: 104 g

 

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG".

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by Vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden větší špalík o rozměrech alespoň 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech a tvarech. Oba dva druhy těchto turmalínů mají samozřejmě shodné energetické účinky a vlastnosti, černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat (podobně jako tužkové turmalíny), takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem. V přírodě se však takto zakončené špalíky nacházejí vzácně, takže je jejich cena o něco vyšší, než u turmalínů bez zakončení.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 429
3 200 Kč
Větší sbírkový vzorek černého turmalínu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty