Vysoce estetický a kvalitní černý turmalín s oboustranným ukončením a luxusním muskovitem - Samoléčitel

Fantastický sbírkový vzorek přírodního černého turmalínu skorylu pocházejícího z významného mineralogického naleziště Pikárec (Vysočina).

Malá vesnička jménem Pikárec nacházející se na Vysočině, je mezi "kamínkáři" velice známá, oblíbená a hojně navštěvovaná. Své štěstí zde zkoušení nejen začínající či zkušení sběratelé minerálů, ale čím dál častěji i lidé, zajímající se o drahé kameny kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem. Však koho by nelákalo najít si v přírodě svůj vlastní černý turmalín.

Přilehlá pole obklopující tuto malebnou vesničku jsou velice nadějná a v dřívějších ale i poměrně nedávných dobách se zde podařilo najít nádherné ukázky černých skorylů a to nejen ve sběratelské, ale dokonce i muzejní kvalitě. Ne každý má však to štěstí či dar najít si tu svůj byť malý kousek černého turmalínu, protože lokalita v posledních letech čelí značnému nárůstu nových hledačů. Ti z vás, kteří neměli na tomto nalezišti tolik štěstí či trpělivosti, jistě potěší naše skromná nabídka s černými turmalíny, kde si jistě vybere jak začátečník tak i zkušenější šutrák (sběratel).

Tento konkrétní černý turmalín patří díky své velikosti, kvalitě a estetičnosti rozhodně mezi top sbírkové kousky. Skoryly s takto slušnými rozměry jako je tento se totiž na lokalitě Pikárec nacházejí naprosto vyjímečně a najít takový kousek vyžaduje nejenom hodiny ba dokonce dny tvrdé dřiny, ale také perfektní znalost samotného naleziště či pokročilejčí geologické a mineralogické znalosti (struktura podloží v dané oblasti atd.)

Někteří sběratelé černé turmalíny hodnotí podle velikosti (rozměrů), jiní pro změnu podle hmotnosti. Ať tak či tak tento mohutný špalek s délkou téměř 4,5 centimetrů a hmotností 76 gramů se řadí rozhodně mezi ty větší vzorky.

Skoryl je prakticky celý vysoce lesklý a navíc se pyšní pozoruhodným stupňovitým růstem, takže jde o velice estetický kousek.

Opravdovou vzácností je pak tzv. oboustranné ukončení tohoto turmalínu.

Z jedné (pohledové) strany můžete díky stupňovitému růstu obdivovat hned několik ukončených pasáží (válečků). Jednotlivá ukončení jsou zde moc hezky zachovalá, pouze v jednom místě je skoryl mírně odřený.

Druhá strana turmalínu pak nabízí pro změnu úplně jiný typ ukončení a sice tzv. dohojení. Toto speciální zakončení je tvořeno množstvím drobnějších plošek a rozkládá se přibližně na jedné třetině čelní strany skorylu. Díky tomuto vzácnému zakončení se navíc tento vzorek řadí mezi tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně Samoléčitele.

Skutečně až kouzelným dojmem pak působí lupínky stříbrného muskovitu, které jsou na turmalínu narostlé z pohledové strany. Tento nerost (muskovit) se často označuje i jako světlá slída či kočičí  stříbro. Jednotlivé lupeny (krystaly) jsou luxusně zachovalé a v kontrastu se skorylem působí opravdu skvěle.

Tento jedinečný a zajímavý špalek černého turmalínu bude jistě ozdobou každé kvalitní sbírky minerálů. Kámen je však díky svým vyjímečným energetickým účinkům (Mistrovský krystal) vhodný i k různým terapiím či meditacím.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 44 x 38 x 33 mm

Váha: 76 g

 

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG".

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by Vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden větší špalík o rozměrech alespoň 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech a tvarech. Oba dva druhy těchto turmalínů mají samozřejmě shodné energetické účinky a vlastnosti, černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat, takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem. V přírodě se však takto zakončené špalíky nacházejí vzácně, takže je jejich cena o něco vyšší, než u turmalínů bez zakončení.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3627
4 700 Kč
Vysoce estetický a kvalitní černý turmalín s oboustranným ukončením a luxusním muskovitem - Samoléčitel
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty