Vysoce estetický podlouhlý špalík černého turmalínu

Sbírkový kousek přírodního černého turmalínu skorylu ze slavné české lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o vysoce estetický podlouhlý špalík černého turmalínu, který se pyšní nádherným leskem. Po celém svém obvodu je pak skoryl od přírody zdobený typickým rýhováním.

Místy je turmalín také zajímavě porostlý nažloutlým albitem, což působí opravdu skvěle, protože černý turmalín a světlý albit vytrvářejí zajímavý kontrast.

Tento skoryl je z obou stran sice neukončený, na jednom konci je však dobře patrné, že se zde turmalín začal hezky tzv. dohojovat množstvím drobounkých lesklých plošek. To je zachyceno v detailu na jedné z fotografií. Částečně lze tedy tento kamínek zařadit i mezi tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně Samoléčitele.

Černý turmalín byl v naší přírodě nalezen ve dvou částech, ze kterých je nyní sestaven do svého původního tvaru. Tento zásah však nějak nekazí celkový vzhled kamene a ani nesnižuje jeho energetický potenciál.

Pokud hledáte opravdu pohledný a hodnotný kousek černého turmalínu z ČR, tento vzorek vás zaručeně nezklame a udělá vám radost.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 40 x 19 x 16 mm

Váha: 29 g

 

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG".

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by vás proti tomuto nežádoucímu záření chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden střední až větší špalík o rozměrech cca 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech. Oba dva druhy turmalínů mají však stejné energetické účinky a vlastnosti. Jediný rozdíl je v tom, že ukončené turmalíny působí více estetickým dojmem a jsou cenově o něco dražší, protože v přírodě se vyskytují poměrně vzácně.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

 

Další nabídku černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - PRODEJ ČERNÝCH TURMALÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - NABÍDKA ČERNÝCH TURMALÍNŮ.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2733
720 Kč
Vysoce estetický podlouhlý špalík černého turmalínu
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty