• 1 z 8
 

Vzácný špalík černého turmalínu s oboustranným ukončením

 

Pohledný kousek přírodního černého turmalínu skorylu ze známé české lokality Bory (Vysočina).

Jedná se o menší špalík (krystal) černého turmalínu, který se může pochlubit tzv. oboustranným ukončením. Toto zakončení je z jedné strany prakticky dokonalé a pyšní se unikátním stupňovitým tvarem, díky kterému kámen působí opravdu velice estetickým dojmem.

Ukončení na druhé straně turmalínu má spíše klasický tvar a z části se nezachovalo, takto už jsme však kamínek osobně nalezli v přírodě.

Po svém obvodu je pak skoryl krásně lesklý a zdobí jej typické velmi jemné rýhování.

Oboustranně ukončené turmalíny se v přírodě vyskytují naprosto ojediněle, takže patří rozhodně mezi ty vzácnější.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry kamene: 20 x 19 x 14 mm

Váha: 10 g

 

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG".

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden střední až větší špalík o rozměrech cca 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech. Oba dva druhy turmalínů mají však stejné energetické účinky a vlastnosti. Jediný rozdíl je v tom, že ukončené turmalíny působí více estetickým dojmem a jsou cenově o něco dražší, protože v přírodě se vyskytují poměrně vzácně.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

 

Dostupnost Prodáno
310 Kč
Kód produktu 1731
Kategorie Turmalín - černý skoryl - kámen
Položka byla vyprodána...