Zachovalý krystal citrínu s kouřovým nádechem a křemennou základnou

Sbírkový vzorek přírodního citrínu z proslaveného českého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou  (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký krystal citrínu, který má nádherně zachovalou špičku i obvodové krystalové stěny.

Základna tohoto krystalu a část zadní nepohledové strany je pak tvořena bílo-oranžovým křemenem, na kterím byl citrín původně narostlý. Přesto, že tento křemen zachází až téměř do poloviny krystalu, tak rozhodně nijak nekazí celkový krásný dojem z tohoto citrínu.

Povrch kamene je převážně matný, jedna větší krystalová plocha je však i částečně až zcela lesklá. Díky tomu lze při prosvícení krystalu sluníčkem nebo baterkou poměrně snadno nahlédnout dovnitř a pozorovat tak zajímavý vnitřní svět.

Horní polovina krystalu ukrývá celkem dobrou čistotu, najdete zde však i různé úkazy jako mlhoviny, inkluze či peříčka. Ve spodní části krystalu pak můžete obdivovat jak se citrín pozoruhodně mísí a prolíná právě s již zmíněným oranžovým křemenem.

Velice působivá je pak především samotná barva citrínu, která má příjemný středně žlutý odstín s tmavším kouřovým nádechem. Nejvíce samozřejmě toto ojedinělé zbarvení vynikne, pokud je kámen mokrý a na sluníčku, což je dobře zachyceno na posledních dvou fotografiích (celkem je u vzorku 12 snímků).

Kámen jsme pro vás samozřejmě postupným pootáčením detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. (U vzorku je celkem 12 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 55 x 30 x 18 mm

Váha: 48 g

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Další nabídku pravých českých citrínů naleznete v naší sekci - PRODEJ CITRÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - NABÍDKA CITRÍNŮ.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2706
2 990 Kč
Zachovalý krystal citrínu s kouřovým nádechem a křemennou základnou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty