Pozoruhodně ukončený skoryl porostlý nádherným muskovitem

Opravdu zajímavý a kvalitní vzorek černého turmalínu skorylu pocházející ze slavného českého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se sice o menší, ale velmi estetický a nevšední kousek černého turmalínu, který se z jedné strany může pochlubit pozoruhodným ukončením.

Toto zakončení je krásně zachovalé a místy v jeho prohlubních můžete pozorovat drobný přírodní hnědo-oranžový limonit (oxid železa). Skutečně netradiční je však struktura povrchu samotného ukončení, která vytváří zvláštní obrazce jakoby ve tvaru trojúhelníčků. Turmalín sice nelze považovat za Mistrovský krystal označovaný jako Strážce záznamů, ale jde opravdu o nevšední podívanou.

Ukončení jsme pro vás samozřejmě zachytili v detailu na poslední fotografii. Snímek je však značně přiblížený, takže běžným okem tyto obrazce tak dobře patrné nejsou.

Po obvodu je pak turmalín zdobený typickým jemným rýhováním a pyšní se zde i slušným leskem.

Jistě jste si také již všimli, že z jedné strany je skoryl nádherně porostlý shlukem lupenitých krystalků muskovitu, neboli světlé stříbrně lesklé slídy. Tyto lupeny jsou skvěle zachovalé a turmalínu přidávají na zajímavosti a estetice.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 19 x 15 x 15 mm

Váha: 10 g

 

Podvody s drahými kameny

Pokud máte obavu o to, jestli dostanete přesně ten kamínek, který je nafocený na fotkách, tak nemusíte mít strach. Obrázky u námi nabízených kamenů nejsou fiktivní, ale zachycují opravdu daný kámen. Ve spodní části pod popiskem je navíc ke každnému minerálu jeho tzv. "Rodný list" tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a váhu v gramech.

Často se však na internetových obchodech setkáte s minerály, které mají pouze tzv. univerzální fotku, kde je zachycena například hromádka turmalínů a v popisu je napsáno, že dostanete některý z nich. To však bohužel není většinou pravda a vám tak domů dorazí jíný, ne tak pěkný kamínek jaký byl uvedený na fotce. Proto si na tyto nekalé praktiky prodejců dávejte pozor.

————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3183
340 Kč
Pozoruhodně ukončený skoryl porostlý nádherným muskovitem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty