Zlatavě žlutý citrín s velkou barevnou duhou a krásným vnitřním světem

Nádherná ukázka pravého českého citrínu ze slavné lokality Kněževes (Vysočina).

Jedná se o středně velkou citrínovou surovinu, jejíž povrch se pyšní převážně krásným leskem.

Díky tomu lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou velice slušně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak bohatý vnitřní svět. Ten ukrývá velice slušnou, místy až drahokamovou čistotu, můžete zde však obdivovat i množství půvabných mlhovinových závojů či různých inkluzí a peříček.

Celkem snadno lze pak objevit i chloubu tohoto citrínu, kterou jsou dvě fantastické barevné duhy. Jeden z těchto duhových odlesků má i opravdu uctihodné rozměry a to cca 15 x 10 milimetrů. Takto velké barevné duhy se v nerostech objevují spíše vzácně. Částečně je duha zachycena i v detailu na poslední fotografii, ve skutečnosti je však ještě o mnoho úžasnější a pestrobarevnější, protože fotoaparát ji nedokáže zachytit v celé své kráse.

Skutečně působivá je pak také samotná barva citrínu, která se pyšní velmi estetickým středně až sytě žlutým odstínem s jemně zlatavými tóny. V některých úsecích má pak citrín také pozoruhodný lehce kouřový nádech.

Pokud hledáte pravý český citrín ve vysoké kvalitě a fascinují vás barevné duhy, tento kámen pro vás bude zaručeně tím pravým.

 

Místo nálezu: Kněževes u Ostrova nad Oslavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 51 x 38 x 26 mm

Váha: 62 g

 

JAK SE V KAMENECH HLEDAJÍ BAREVNÉ DUHY ?

Barevné duhy se v kamenech nejlépe hledají při jejich nasvícení silnou baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik prvních centimetrů.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu DRAHÉ KAMENY a to na adrese www.drahekamenyonline.cz

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2337
1 650 Kč
Zlatavě žlutý citrín s velkou barevnou duhou a krásným vnitřním světem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty