• 1 z 11
 

Zlatavě žlutý citrín s velkou barevnou duhou a krásným vnitřním světem

 

Nádherná ukázka pravého českého citrínu ze slavné lokality Kněževes (Vysočina).

Jedná se o středně velkou citrínovou surovinu, jejíž povrch se pyšní převážně krásným leskem.

Díky tomu lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou velice slušně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak bohatý vnitřní svět. Ten ukrývá velice slušnou, místy až drahokamovou čistotu, můžete zde však obdivovat i množství půvabných mlhovinových závojů či různých inkluzí a peříček.

Celkem snadno lze pak objevit i chloubu tohoto citrínu, kterou jsou dvě fantastické barevné duhy. Jeden z těchto duhových odlesků má i opravdu uctihodné rozměry a to cca 15 x 10 milimetrů. Takto velké barevné duhy se v nerostech objevují spíše vzácně. Částečně je duha zachycena i v detailu na poslední fotografii, ve skutečnosti je však ještě o mnoho úžasnější a pestrobarevnější, protože fotoaparát ji nedokáže zachytit v celé své kráse.

Skutečně působivá je pak také samotná barva citrínu, která se pyšní velmi estetickým středně až sytě žlutým odstínem s jemně zlatavými tóny. V některých úsecích má pak citrín také pozoruhodný lehce kouřový nádech.

Pokud hledáte pravý český citrín ve vysoké kvalitě a fascinují vás barevné duhy, tento kámen pro vás bude zaručeně tím pravým.

 

Místo nálezu: Kněževes u Ostrova nad Oslavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 51 x 38 x 26 mm

Váha: 62 g

 

JAK SE V KAMENECH HLEDAJÍ BAREVNÉ DUHY ?

Barevné duhy se v kamenech nejlépe hledají při jejich nasvícení silnou baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik prvních centimetrů.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu DRAHÉ KAMENY a to na adrese www.drahekamenyonline.cz

Dostupnost Prodáno
1 650 Kč
Kód produktu 2337
Kategorie Pravý český citrín - přírodní kámen
Položka byla vyprodána...