Zlatý pyrit v kombinaci s černým turmalínem a muskovitem

Vzácná ukázka černého turmalínu skorylu v kombinaci s pyritem a muskovitem ze slavné české lokality Bory (Vysočina).

Jedná se o menší valounek zlatého pyritu, který je velice zajímavě prostoupený či prorostlý drobnými krystalky černého turmalínu. Místy zde však můžete objevit i malé lupínky muskovitu neboli stříbrné slídy často označované jako kočičí stříbro.

Minerál pyrit se v naší přírodě vyskytuje naprosto vzácně, proto je také poměrně sběratelsky ceněný. Zde je navíc v unikátní a estetické kombinaci s černým turmalínem.

Pyrit je pro svoji barvu celkem často zaměňován se zlatem, proto se mu také někdy přezdívá "kočičí zlato" nebo také "zlato hlupáků". Má také poměrně velkou hustotu a to 5,1 g/cm³ ,takže i menší kamínek jako třeba tento, působí relativně těžkým dojmem. Pro srovnání třeba  křemen má hustotu pouze 2,6 g/cm³.

Celkově se jedná o skutečně pozoruhodnou a vzácnou kombinaci minerálů z Vysočiny, kterou jistě ocení nejen sběratelé, ale i lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 33 x 20 x 18 mm

Váha: 23 g

 

Čištění kamene

Tento vzorek nedoporučujeme příliš často a dlouze namáčet ve vodě. Při čištění jej pouze lehce opláchněte pod tekoucí vlažnou vodou a nechte důkladně oschnout. Při manipulaci s tímto kamínkem buďtě také šetrní. Pyrit je zde poměrně stálý, jednotlivé drobounké černé turmalínky se však při neopatrném či hruhém zacházení mohou odlomit. Nemusíte mít však strach, při bežném prohlížení vzorku v ruce, kámen rozhodně nějak nepoškodíte.

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3798
390 Kč
Zlatý pyrit v kombinaci s černým turmalínem a muskovitem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).