Zlomek krystalu citrínu s fantastickou barvou narostlý na křemeni

Unikátní přírodní citrín v kombinaci s křemenem ze slavného českého naleziště Kněževes - Na Františku (Vysočina).

Jedná se o středně velký vzorek citrínu, který je narostlý na typickém křemeni.

Tento kámen se skládá ze třech přibližně stejně velkých pasáží. Jeden z těchto úseků je tvořem čistě citrínem, další oranžovým až bílým křemenem a v poslední třetí části se pak oba tyto minerály (citrín i křemen) zvájemně prolínají.

Citrín má zde dochovalé některé krystalové stěny a plochy se zajímavým stupňovitým růstem. Kdysy (před mnoha miliony lety) se zřejmě jednalo o celý krystal, příroda však k tomuto kameni nebyla příliš přívětivá, takže se z krystalu dochovala pouze tato část (zlomek).

Povrch krystalových stěn je krásně lesklý, pouze v jedné malé části je citrín ohlazený. Při jeho prosvícení sluníčkem nebo baterkou lze díky lesklým plochám výborně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak fascinující vnitřní svět.

Ten ukrývá nejen dobrou čistotu, ale také nádherné úkazy jako jsou mlhovinové závoje, či různé inkluze a peříčka. Pokud se zadíváte hlouběji dovnitř kamene, můžete pozorovat jak se citrín vzájemně mísí a prolíná právě s křemenem, což působí opravdu zajímavě.

Je jasné že zdaleka nejkrásnější je však na tomto citrínu jeho barva. Ve stínu nebo na běžném denním světle má citrín pozoruhodnou sytě žlutou až temně kouřovou barvu. Pokud však kámen prosvítíte sluníčkem nebo baterkou rozzáří se úžasným středně žlutým odstínem s medovými až jemně zlatavými tóny.

Díky tomuto vyjímečnému zbarvení se jedná o velice vzácný a hodnotný citrín a to i přes to, žde jde pouze o zlomek krystalu v kombinaci s křemenem.

Pokud tedy toužíte po pravém českém citrínu s naprosto unikátní barevnou kombinací, tento kousek by ve vašem užším výběru rozhodně neměl chybět.

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 70 x 45 x 25 mm

Váha: 108 g

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1959
1 250 Kč
Zlomek krystalu citrínu s fantastickou barvou narostlý na křemeni
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty