Buclatý krystal citrínu s výraznými kouřovými tóny záhnědy

Nevšední ukázka přírodního citrínu v lehké kombinaci se záhnědou z naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o středně velký buclatý krystal, který má kratší obvodové stěny a výraznější špici. Stěny a plošky se nachází jak z pohledové, tak i částečně z obou bočních stran, ze zadní strany je pak krystal tzv. otlačený od okolní mateční horniny.

Nejspodnější část krystalu tzv. podložku tvoří právě mateční hornina v tomto případě mléčný až oranžový křemen. Ten se částečně nachází i ze zadní nepohledové strany.

Samotný krystal (špice) má pak poměrně nevšední a unikátní zbarvení. Pokud se na kámen podíváte na běžném denním světle či někde ve stínu v potemnělé místnosti, bude mít výraznější kouřový nádech charakteristický pro záhnědu. Když však kamínek nasvítí či prosvítí sluneční paprsky nebo světlo baterky, rozzáří se podmanivým středně žlutým odstínem typickým pro citrín a kouřový nádech už bude pouze nepatrný.

Tento krystal je tedy zajímavou kombinací citrínu a záhnědy na menší křemenné podložce.

Celý povrch krystalu je matný, místy velmi nepatrně ohlazený, takže přesto že je kamínek poměrně dobře průsvitný, nelze zcela nahlédnout do jeho vnitřního světa. (Vnitřní svět je zde spíše zakalený, s množstvím mlhovin, peříček a dalších inkluzí).

Nejvíce pak kvality kamene vyniknou, pokud je mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás zachytili na posledních třech fotografiích (celkem je u vzorku 11 snímků).

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 53 x 45 x 29 mm

Váha: 94 g

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5476
990 Kč
Buclatý krystal citrínu s výraznými kouřovými tóny záhnědy
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty