Buclatý krystal morionu se špicí zarostlou stříbrnou slídou

Unikátní kousek temné až černé záhnědy tzv. morionu pocházející ze slavného kamínkářského naleziště Kněževes (Vysočina).

Jedná se o střední až větší krystal morionu, který se pyšní délkou 9,5 centimetru a má zajímavý buclatý tvar.

Krystal má z přední pohledové strany krásně zachovalé obvodové stěny i samotnou špici, která je pouze nepatrně ťuklá. Stěny se navíc můžou pochlubit nevšedním jemným rýhováním (vroubkováním).

Ze zadní tzv. nepohledové strany je krystal pozoruhodně otlačený. Podle tvaru a velikosti vtisku, tato netradiční prohlubeň pochází zřejmě od jiného sousedního krystalu.

Špice ze zadní strany je pak celá porostlá krustou (shlukem) drobných stříbrně lesklých lupínků slídy, která se v mineralogické terminologii označuje jako muskovit.

Nejspodnější část krystalu je tvořena šedým křemenem, bílým albitem a tenkým povlakem přírodního hnědo-oranžového limonitu (oxidu železa). Jde o tzv. podložkové nerosty (křemen, albit) neboli mateční horninu, na které tento morion kdysy (před mnoha miliony lety) vyrost, a ze které se vlivem geologických změn podloží odlomil.

Morion má kvalitní temný až černý odstín, pokud jej však prosvítíte, můžete se nechat unášet podmanivým středně hnědým zbarvením, doprovázeným žlutými či dokonce medovými tóny (viz. foto).

Díky krásně lesklým stěnám lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou i poměrně solidně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak pestrý a bohatý vnitřní svět. Ten ukrývá nejen slušnou čistotu, ale také množství půvabných mlhovinových závojů, peříček či dalších inkluzí (úkazů).

Celkově jde o velmi kvalitní a hodnotný krystal morionu z naší země, který potěší jak náročnější sběratele minerálů, tak i ty z vás, jenž se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 95 x 53 x 42 mm

Váha: 299 g

————————————————————————————

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 4881
6 300 Kč –15 % 5 300 Kč
Buclatý krystal morionu se špicí zarostlou stříbrnou slídou
morion cerny zahneda krystal vnitrni svet prusvitny kamen 1
6 300 Kč –15 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty