Část krystalu citrínu s fantastickou žlutou barvou a duhovým odleskem

REZERVACE!

Sbírkový vzorek přírodního citrínu z proslaveného českého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou  (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký zlomek krystalu citrínu, který má z pohledové strany slušně zachovalé obvodové stěny. Jedna z těchto ploch je navíc od přírody zdobena pozoruhodným jemným rýhováním.

Samotná špice krystalu se bohužel nedochovala, kámen však i přes to působí vskutku nádherným celkovým dojem.

Ve spodní části krystalu pak citrín přechází až do křemene, na kterém byl původně narostlý. Nemusíte mít však strach, protože tento bílo-oranžový křemen tvoří pouze asi jednu třetinu až jednu čtvrtinu kamene, takže rozhodně nijak nekazí vysoce estetický vzhled tohoto citrínu.

Povrch kamene je přibližně z poloviny matný, zbývající část citrínu se pak může pochlubit slušným leskem. Díky tomu lze při prosvícení krystalu sluníčkem nebo baterkou i velmi dobře nahlédnout dovnitř a pozorovat tak působivý vnitřní svět.

Můžete zde obdivovat nejen slušnou místy až drahokamovou čistotu, ale také půvabné mlhovinové závoje či různé inkluze a peříčka. Opravdu úžasné je také zkoumat jak se ve spodní části krystalu citrín zajímavě prolíná a mísí s křemenem.

Pokud kámen prozkoumáte opravdu důkladně, objevíte i překrásnou barevnou duhu o velikosti cca 15 x 10 milimetrů. Tato duha je však patrná pouze pokud je kámen mokrý (viz. krátný článek níže - Jak se v kamenech hledají barevné duhy).

Fantastická je pak také samotná barva citrínu, která se pyšní vysoce kvalitním středně až sytě žlutým odstínem s nepatrným jemně kouřovým nádechem v pomyslné špici krystalu.

Nejvíce pak samozřejmě toto unikátní zbarvení vynikne, pokud je citrín mokrý a na sluníčku, to se pak můžete kochat medovými či dokonce zlatavými tóny. To jsme pro vás výborně zachytili na posledních třech fotografiích (celkem je u vzorku 15 snímků).

Pokud tedy hledáte estetický a hodnotný kousek pravého českého citrínu, tento vzorek rozhodně nezklame vaše očekávání a udělá vám radost.

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 47 x 35 x 21 mm

Váha: 52 g

 

JAK SE V KAMENECH HLEDAJÍ BAREVNÉ DUHY ?

Barevné duhy se v kamenech nejlépe hledají při jejich nasvícení silnou baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik prvních centimetrů.

 

Další nabídku pravých českých citrínů naleznete v naší sekci - Prodej citrínů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka citrínů.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2604
1 900 Kč
Část krystalu citrínu s fantastickou žlutou barvou a duhovým odleskem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty