Černý turmalín v estetické kombinaci s albitem, ortoklasem, muskovitem a drobnou záhnědou

Originální kousek černého turmalínu pocházející z proslavené šutrácké lokality Pikárec na Vysočině.

Jedná se o unikátní a velmi estetický vzorek, který je tvořený špalíkem černého turmalínu, albitem, ortoklasem, muskovitem a záhnědou.

Váleček skorylu má slušné rozměry 30 x 15 x 14 milimteru, pyšní se vysokým leskem a na obou koncích má i lehké náznaky zakončení.

Albit má zde kvalitní bílou až lehce nažloutlou barvu a jeho krystaly ve formě kostek jsou zde jasně patrné a mají hezky omezený tvar. Albit vypadá obvzláště dobře právě ve spojení s černým turmalínem, protože tyto dva nerosty spolu vytvářejí pozoruhodný kontrast barev (černá x bílá).

V malé míře je zde zastoupený i nerost ortoklas, který je takový blízký příbuzný albitu, protože se mu často velmi podobá. Ortoklas má zde nažloutlou až okrovou barvu a stejně jako albit tvoří v přírodě krystaly ve tvaru kostek.

Velmi pohledným dojmem zde pak vyhlíží muskovit, který je mezi lidmi známý spíše pod svým neodborným názvem a sice jako světlá stříbrně lesklá slída nebo také kočičí stříbro. Ten tvoří krystalky ve formě lupínků, desiček či chceteli tabulek. Zde je k vidění moc pěkná menší pasáž, kde jě několik těchto lupínků srostlých v jeden celek. Zaujmou však i malinké samostatné lupínky.

Na vzorku můžete objevit i krystalek záhnědy s délkou 8 milimetrů, který vkusně doplňuje kombinaci výše zmíněných nerostů.

Pokud máte rádi estetické vzorky které jsou něčím jedinečné, tento kousek by ve vaší sbírce rozhodně neměl chybět.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 62 x 35 x 30 mm

Váha: 68 g

 

Černý turmalín - neobyčejný drahý kámen

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG".

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by Vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden větší špalík o rozměrech alespoň 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech a tvarech. Oba dva druhy těchto turmalínů mají samozřejmě shodné energetické účinky a vlastnosti, černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat, takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem. V přírodě se však takto zakončené špalíky nacházejí vzácně, takže je jejich cena o něco vyšší, než u turmalínů bez zakončení.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.


————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 3960
2 700 Kč
Černý turmalín v estetické kombinaci s albitem, ortoklasem, muskovitem a drobnou záhnědou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty