Český citrín s fantastickou zlatavou barvou a vysokou vnitřní čistotou

Úžasný kousek pravého českého citrínu z proslaveného naleziště Kněževes - Na Františku (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velkou citrínovou surovinu jejíž povrch je převážně nádherně lesklý.

Díky tomu lze při prosvícení sluníčkem nebo baterkou výborně nahlédnout dovnitř celého kamene a pozorovat tak jeho kouzelný vnitřní svět.

Ten ukrývá především vysokou až drahokamovou čistotu, můžete se zde však kochat i menším množstvím překrásných mlhovinových závojů či půvabných peříček. Do důkladnějším prozkoumání objevíte i drobnou pestrobarevnou duhu. (Na tzv. facetový výbrus se tento citrín příliš nehodí).

V jednom okraji je tento citrín sice velmi nepatrně prostoupený oranžovým křemenem, to mu však rozhodně nijak neubírá na celkové kráse. Tato nepatrná přítomnost oranžového křemene spíše podtrhuje čistě přírodní původ tohoto citrínu.

Nejvzácnější je však na tomto citrínu bezesporu jeho barva, která se pyšní naprosto úžasným středně žlutým odstínem s fantastickým zlatavým tónem.

Podobně zbarvené kousky citrínů se v naší přírodě vyskytují skutečně velmi ojediněle, takže kámen ocení nejen lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem, ale také sběratelé minerálů, kterým tento zlatavý citrín může oživit a spestřit jejich sbírku.

Tento citrín jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu a barvě. Níže pod popiskem naleznete také tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry vzorku a jeho váha. K tomuto citrínu jsme pro vás navíc natočili i krásté VIDEO s hudbou, které naleznete níže pod cenou.

 

Místo nálezu: Kněževes u Ostrova nad Oslavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 52 x 29 x 28 mm

Váha: 60 g

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2040
2 750 Kč
Český citrín s fantastickou zlatavou barvou a vysokou vnitřní čistotou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty