Pravý český citrín - přírodní surový kámen

Citrín je žlutá drahokamová odrůda křemene. Kámen získal svůj název díky žluté barvě připomínající citrón.Citrín - pravý přírodní kámen - krystal - český mineral - účinky

Jak poznat pravý citrín?

Citrín poznáte podle jeho barvy. Ta může mít celou škálu odstínů a to od velmi světlých tónů jemně žluté (té se říká barva šampaňského"), přes krásnou středně žlutou až po velmi vzácnou sytě žlutou barvu se zlatavými až medovými tóny.

Často mají pravé citríny tmavou špičku (vrchol krystalu). Ta se zbarvuje do temně hnědé až černé barvy. Toto zbarvení je nejvíce typické pro české a moravské citríny. Vyjímečně jsou některé citríny (ve stínu) téměř celé tmavé a až po jejich prosvícení silnou baterkou, či sluncem se rozzáří svoji nádhernou žlutou barvou.

Kámen citrín - přírodní surový minerál -  vlastnosti a významDávejte pozor na nepravé zahraniční citríny

Pravých citrínů je velmi málo a jsou nedostatkovým zbožím. Většina zahraničních kamenů na trhnu, které jsou prodejci vydávány za citríny, ve skutečnosti nejsou přírodními citríny. Jde o zcela jiné, dostupnější a levnější minerály, které byly tepelně upraveny (tzv. žíhány) v pecích za vysokých teplot, aby se docílilo změny jejich barvy. Např. původní fialový ametyst po tepelné úpravě změní svoji barvu na žlutou. Barevný odstín falešných citrínů závisí na teplotě pod jakou byl kámen přepálený. Tyto nepravé citríny mají zcela jiné účinky a vlastnosti než pravé citríny!

Tip: 3 znaky, podle kterých poznat skutečně pravý přírodní citrín: » Jak poznat pravý citrín? «

Jaké má přírodní citrín účinky?

Citrín je od pradávna vyhledáván jako kámen hojnosti, blahobytu, úspěchu a štěstí. Citrín uctívali jako kámen Slunce už staří Egypťané, kteří si byli vědomi jeho magických schopností.

→ Tip: Přečtěte si více na spřízněných stránkách v článku: » citrín - účinky, vlastnosti a význam «

Citrín - krystal, drahokam, polodrahokam, minerál, kámen, prodej, cena

→ Přečtěte si: Jak na správné » nabíjení, čištění a aktivaci citrínu? «

Jaký citrín vybrat?

Pro nás jsou nejvhodnější pravé české a moravské citríny, které pocházejí z tuzemských nalezišť. České citríny jsou nám energeticky nejblíže, protože se tu narodily stejně tak jako my. Navíc se české citríny zatím nefalšují, a tak je u nich jistota, že jsou pravé a čistě přírodní.

Nabídka pravých českých citrínů

Níže pod textem nabízíme pravé české a moravské citríny z našich osobních nálezů. Ty jsme objevili na nalezištích v oblastech Vysočiny, kde se citríny vyskytují nejčastěji a v nejkrásnější podobě.

→ Nepřehlédněte: Krásné české citríny najdete i spřízněných stránkách - Drahé Kameny Online » pravé české citríny «

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).