Dokonalý krystal citrínu s lehounce ohlazeným povrchem, vysokou vnitřní čistototu a jemně žlutou barvou s decentní kouřovou špičkou

Luxusní vzorek pravého českého citrínu pocházející z proslavené šutrácké lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o sbírkový krystal citrínu, který sice patří mezi ty menší kousky, díky své délce přes 5 centimetrů však rozhodně nemusíte mít strach, že by kamínek ve vaší sbírce (vitríně) nevynikl.

Krystal je navíc v perfektně zachovalém až prakticky dokonalém stavu, což mu ještě více přidává nejen na estetičnosti, ale také sběratelské atraktivitě.

Povrch kamene je celý matný, místy lehounce či dokonce sametově ohlazený a příjemný na dotek. Citrínek je díky tomu více než vhodný i pro ty z vás, jenž se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

Krystal je pomocí slunečních paprsků či baterky celý výborně průsvitný. Kvůli mírně omletému zevnějšku sice nelze nahlédnout zcela dovnitř kamene, i přes to je však skvěle patrné, že citrín ukrývá velmi vysokou až téměř drahokamovou čistotu.

Samotná barva kamínku má přirozený jemně až středně žlutý odstín, s kouřovými tóny převládajícími především ve špici krystalu. Nejvíce samozřejmě kvality citrínu vyniknou pokud je mokrý a na sluníčku, což je zachyceno na posledních dvou fotografiích a na přiloženém videu níže.

Pokud hledáte klasický krystal citrínu, avšak ve vysoké sběratelské kvalitě, tento kousek vás zajisté nezklame a splní vaše očekávání.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 53 x 29 x 21 mm

Váha: 53 g

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Zajímá Vás jak jsou lidé spokojeni s nákupem na našem e-shopu?

Přečtěte si pozitivní recenze zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili » Zobrazit recenze «

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 4290
11 000 Kč
Dokonalý krystal citrínu s lehounce ohlazeným povrchem, vysokou vnitřní čistototu a jemně žlutou barvou s decentní kouřovou špičkou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).