Fantastický lehce omletý valounek sytě žlutého citrínu velmi decentně porostlý křemenem

Vyjímečná ukázka pravého českého citrínu pocházející z uznávaného šutráckého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Citrín na první pohled jistě každého upoutá svojí velikostí, protože délka 8,5 centimetru a váha 330 gramů řadí tento vzorek rozhodně mezi mohutnější kousky. Takto velké citríny jak je tento se v naší přírodě vyskytují zcela vyjímečně, nejčastěji při hledání totiž narazíte pouze na menší zlomky v řádu prvních několika centimetrů a s váhou převážně do 50 gramů.

Po velikosti kamene pak určitě zaujme i samotná barva citrínu, která má úžasný a opravdu vysoce kvalitní sytě žlutý odstín. Toto jedinečné zbarvení vypadá vskutku kouzelně, nejvíce však samozřejmě vynikne, pokud je vzorek mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás hezky zachytili na úvodních třech fotografiích (celkem je u kamene 10 snímků). Mokrý citrín je pak nejen sytě žlutý ale nabízí i zlatavé tóny. Sytě žluté citríny nalezené v ČR jsou však velikou vzácností a tak není divu že tento kamínek se již řadí mezi TOP sbírkové kousky a je i patřičně ceněný.

Citrín svým tvarem tak trochu připomíná valounek, přispívá k tomu mimo jiné i fakt, že povrch kamene je v některých pasážích matný, lehce až sametově ohlazený a velmi příjemný na dotek.

Vzorek je celý nádherně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) kvůli mírně omletému zevnějšku však nelze zcela nahlédnout dovnitř kamene. I přes to je však dobře patrné, že citrín ukrývá skutečně slušnou vnitřní čistotu, což mu ještě více přidává na hodnotě.

V některých úsecích je sice citrín mírně porostlý bílo-oranžovým křemenem, to mu však rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse.

Jde o fantastický kámen z naší země, který má rozhodně co nabídnout, především pak opravdu solidní velikost, kouzelnou barvu a v neposlední řadě i ucházející vnitřní čistotu.

Pokud tedy toužíte po estetickém a hodnotném citrínu, u kterého se nemusíte obávat o jeho pravost ani původ, tento kámen vám bude skvělým společníkem.

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 85 x 63 x 50 mm

Váha: 331 g

 

Chcete si najít svůj vlastní citrín?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní citrín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý citrínek také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky s velmi světle žlutou barvou. Tomuto odstínu se někdy také přezdívá barva šampaňského. Sytě žluté citríny nebo dokonce krystaly se nachází naprosto vyjímečně, proto jsou také tak vzácné a ceněné.

Pokud na nálezy přece jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý, po kterém toužíte. Všechny námi zde nabízené citríny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost i jasný původ. Naši nabídku drahých kamenů se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu (rodný list), přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli. Může však někoho potěšit i jako originální dárek.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 4002
15 000 Kč –17 % 12 400 Kč
Fantastický lehce omletý valounek sytě žlutého citrínu velmi decentně porostlý křemenem
citrin syte zluty prirodni drahy kamen cesky vysocina sbirkovy drahy luxusni obrazek 8
15 000 Kč –17 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty